Wiadomości

Volvo wprowadza dożywotnią gwarancję na części. Szukamy haczyków

Wiadomości 06.07.2020 55 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 06.07.2020

Volvo wprowadza dożywotnią gwarancję na części. Szukamy haczyków

Adam Majcherek
Adam Majcherek06.07.2020
55 interakcji Dołącz do dyskusji

Od pierwszego lipca elementy wymienione w ASO Volvo chroni dożywotnia gwarancja, niezależna od przebiegu.

Brzmi dobrze? Niemal zbyt dobrze, by było możliwe. Ale komunikat prasowy nie pozostawia wątpliwości, faktycznie Volvo wprowadziło dożywotnią gwarancję na oryginalne części.

dożywotnia gwarancja Volvo

Gwarancja dotyczy wad materiałowych i montażowych

Obejmuje również koszt robocizny potrzebnej do wymiany wadliwej części. Oczywiście nie dotyczy akcesoriów, części podlegających normalnemu zużyciu i materiałów eksploatacyjnych, a także części wymagających wymiany z przyczyn zewnętrznych.

Można liczyć na wymianę mniej i bardziej skomplikowanych elementów, od silnika, przez skrzynię biegów, czy wiązki elektryczne, aż po lampy czy klamki drzwi. Ale nie ma szans na objęcie nią elementów ulegających zużyciu eksploatacyjnemu, takich jak klocki, tarcze hamulcowe, łożyska kół, tuleje, sworznie, czy łączniki. Jak można się domyśleć, materiały eksploatacyjne typu oleje, filtry, żarówki, czy akumulatory również zostały z niej wyłączone.

Volvo dożywotnia gwarancja

Dożywotnia gwarancja Volvo nie dla każdego

Polski importer objął nią wyłącznie samochody, które pozostają w posiadaniu pierwszego właściciela. Program wygasa w momencie sprzedaży samochodu kolejnej firmie czy osobie. Dodatkowo gwarancja obejmuje wyłącznie oryginalne elementy wymienione w autoryzowanym serwisie Volvo. Jeśli skorzystamy z oryginalnej części, ale zostanie ona zamontowana poza ASO, program dożywotniej gwarancji jej nie obejmie.

Pomysł Volvo można więc uznać za dodatkową zachętę do zakupu nowego auta w salonie

I jest skierowany do tych, którzy nie pozbywają się samochodu zaraz po zakończeniu leasingu. Jeśli ktoś kupuje samochód na lata i tak czy inaczej planował serwisować go w w ASO, takie rozwiązanie może być dużą zaletą.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać