Ciekawostki / Klasyki

Taka okazja nie zdarza się często: największa kolekcja Fordów na sprzedaż

Ciekawostki / Klasyki 13.04.2018 17 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 13.04.2018

Taka okazja nie zdarza się często: największa kolekcja Fordów na sprzedaż

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz13.04.2018
17 interakcji Dołącz do dyskusji

Są wśród nas fani zabytkowych Fordów? Oto okazja dla was! Ponad 200 samochodów i 50 motocykli tej marki ma zostać sprzedanych przez dom aukcyjny Bonhams. To kolekcja Fordów, którą do tej pory można było oglądać w słynnym muzeum Den Hartogh w Holandii.

Kolekcja Fordów muzeum Den Hartogh uważana jest za największą na świecie. Trafi na sprzedaż 23 czerwca 2018 r.

Wiele ciekawych modeli.

Kolekcja obejmuje ponad 200 samochodów marki Ford i Lincoln oraz pojazdów użytkowych. Wśród aut są modele A, B i C, ale także furgonetki, karetki pogotowia i wozy strażackie. W zbiorze jest także ponad 50 motocykli.

Wszystkie auta i motocykle będzie można kupić podczas całodniowej aukcji, która odbędzie się w muzeum Den Hartogh w Hillegom, niedaleko Amsterdamu.

To niezwykła okazja. Kolekcja Den Hartogh jest znana w całej Europie i od wielu lat przyciąga miłośników marki Ford. Będzie nam niezmiernie miło przeprowadzić tę aukcję w siedzibie muzeum, która była domem dla tych pojazdów przez ostatnie 21 lat – mówi koordynator aukcji Rupert Banner.

Każdy pojazd z kolekcji trafi na aukcję. W dodatku nie są przyjmowane rezerwacje, więc każdy ma szansę na zakup. O ile tylko ma odpowiednio gruby portfel.

Muzeum Den Hartogh

Muzeum zostało założone i było prowadzone przez wiele lat przez Pieta den Hartogha, który zakupił swojego pierwszego Forda w 1956 r. Ojciec Pieta prowadził firmę transportową. Ciężarówki, które zastąpiły powozy konne, zaszczepiły w małym chłopcu pasję do motoryzacji.

Kolekcja Fordów, która w ten sposób powstała, rozrastała się bardzo szybko. Piet chciał mieć w swoim zbiorze każdy model Forda, począwszy od Modelu A z 1903 r., poprzez nowsze vany, aż po skuter śnieżny kanadyjskiej policji. Tak, on też znajduje się w kolekcji i też jest na sprzesaż!

W latach 90. żona Pieta zasugerowała przekazanie ogromnej kolekcji do muzeum, aby także inni fani marki mogli ją podziwiać.

Aż wreszcie trafiły na aukcję.

Muzeum przez wiele lat prowadziła córka Pieta. Teraz rodzina doszła do wniosku, że pora zamknąć przybytek i sprzedać wszystkie zgromadzone w nim pojazdy. I tak oto Fordy trafiły na aukcję Bonhams.

Jeśli więc chcecie stać się właścicielem jednego lub kilku okazów z tej kolekcji, możecie już dziś planować wycieczkę do Holandii.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie