Ciekawostki / Klasyki

Znaleźli kontener pełen części do klasyków wartych prawie 5 milionów zł

Ciekawostki / Klasyki 11.06.2018 22 interakcje
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 11.06.2018

Znaleźli kontener pełen części do klasyków wartych prawie 5 milionów zł

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz11.06.2018
22 interakcje Dołącz do dyskusji

To się nazywa znalezisko! Gdzieś na południu Anglii odkryto kontener pełen części do klasyków. Wszystko jest warte prawie 5 milionów złotych (ok. 1 miliona funtów) i już wkrótce trafi na aukcję Coys.

Części będzie można nabyć 29 czerwca podczas aukcji Coys w Blenheim Palace. Chętnych raczej nie zabraknie.

Co znalazło się w kontenerze?

fot. Dom Aukcyjny Coys

Po otwarciu znaleziska okazało się, ze są w nim części do samochodów takich jak Ferrari 250 SWB, 250 GTO, 275, Daytona Competizione, F40 i 512LM czy Maserati 250F. Większość kompontentów znajdowała się w nigdy nie otwieranych drewnianych skrzyniach, z których część datowana była na lata sześćdziesiąte.

Znalezisko o takiej wartości jest bezprecedensowe. W kontenerze znajdują się części warte co najmniej 1 milion funtów – powiedział Chris Routledge, dyrektor zarządzający domu aukcyjnego Coys.

Routledge spędził kilka dni na sprawdzaniu zawartości kontenera i ocenianiu wartości zgromadzonych w nim części. W oryginalnych drewnianych skrzyniach znajdowały się m.in. felgi, gaźniki, rury wydechowe, chłodnice, deski rozdzielcze i wiele, wiele więcej. Lista jest naprawdę długa.

Skąd te części?

Fot. Dom Aukcyjny Coys

Kontener pełen części do klasyków należał do prywatnego kolekcjonera, który zmarł kilka lat temu. Dopiero niedawno spadkobiercy odkryli, co znajduje się za zamkniętymi drzwiami. Szef domu aukcyjnego Coys porównał pierwsze wrażenie do otworzenia prawdziwego skarbca.

Czułem się trochę jak Howard Carter, kiedy odkrył grobowiec Tutenchamona w 1922 roku. Kiedy usuwałem jedną skrzynię lub przedmiot, zaraz ukazywało się coś równie niesamowitego – Routledge nie krył radości.

I nie sposób mu się dziwić. Rozgrzebywanie i przeszukiwanie takiego kontenera musiało dawać wiele satysfakcji.

Fot. Dom Aukcyjny Coys

Cały kontener trafił pod opiekę domu aukcyjnego Coys. Części trafią pod młotek jeszcze w tym miesiącu, ale zainteresowanie wśród posiadaczy klasycznych aut budzą już teraz. Wielu z nich szykuje się do prawdziwej walki podczas licytacji.

Czy wszystkie części z kontenera uda się sprzedać? Pewnie tak. Ciekawe też, jaką ostatecznie wartość będą miały. Bo że przewyższą wycenę podaną przez dom aukcyjny, to prawie pewne. Kolekcjonerzy włoskich cacek już sprawdzają oszczędności.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie