Wiadomości

BMW serii 3 z podświetlanym grillem rozpaliło moje zmysły. Oślepiałbym wszystkich blaskiem prestiżu

Wiadomości 16.10.2021 125 interakcji

BMW serii 3 z podświetlanym grillem rozpaliło moje zmysły. Oślepiałbym wszystkich blaskiem prestiżu

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski16.10.2021
125 interakcji Dołącz do dyskusji

Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że podświetlany grill może wyglądać tak dobrze w BMW serii 3. Świeciłbym nim wszystkim po oczach. 

Grill jest jedną z najbardziej charakterystycznych rzeczy, po których możemy poznać markę samochodu mijanego na ulicy. Śmiem twierdzić, że wyróżnia na równi z logo, które w ostatnim czasie wszyscy producenci namiętnie odświeżają. Ale z grillem jest pewien problem — trudno go dostrzec w nocy. Gdy pierwszy raz usłyszałem, że w BMW X6 obecnej generacji znajdzie się podświetlany grill, to nie mogłem z przejęcia zasnąć. Było to dla mnie niepojęte, że w Monachium pracuje taki geniusz stylistyczny i wizjoner. To była rzecz, której świat potrzebował. Oczywiście, pojawiły się pewne oskarżenia o zanieczyszczenia świetlne nieba i ulic, ale do dobrze wyciszonego wnętrza BMW nie dochodzą krzyki aktywistów. Z pewnym zdziwieniem zaobserwowałem, że BMW na tym poprzestało. Tymczasem na ulicach widać już nawet Skody z podświetlanym grillem. Na szczęście ktoś w bawarskiej siedzibie postanowił nam dać, to czego świat potrzebował.

bmw podświetlany grill

BMW serii 3 z podświetlanym grillem wygląda fenomenalnie

W Indiach oferowana jest seria 3 w wydaniu Gran Limousine, czyli przedłużana seria 3. Ma długość 4829 mm (europejska ma 4709 mm), a rozstaw osi mierzy 2961 mm (2851 mm nasza wersja). Wersja przedłużana idealnie trafia w lukę pomiędzy serią 3 a 5. Samochód trafił do oferty zaledwie rok temu i już doczekał się edycji specjalnej o pięknej nazwie Iconic Edition. Ikoniczna edycja BMW serii 3 wyróżnia się podświetlanym grillem. Samochód osadzono na 18-calowych felgach, można wybrać tylko jeden z trzech kolorów nadwozia — czarny, biały i srebrny, które można zestawić ze skórzaną tapicerką, która może być koniakowa albo czarna. Można jeszcze wybrać wersję silnikową – 330Li (benzynowe 2.0 o mocy 258 KM) lub 2.0d (jak sama nazwa wskazuje — dwulitrowy diesel o mocy 190 KM) i tyle z możliwości konfiguracji. Tak prezentuje się ta piękność:

bmw podświetlany grill
OCH

Po prostu fenomen, ikona stylu i elegancji. Wygląda niesamowicie. Nie potrafię sobie wyobrazić, jakie wrażenie robi na żywo połączenie oświetlanego grilla z laserowymi światłami odpalonymi w trybie adaptacyjnym. Podejrzewam, że ten prestiż jest widziany z kosmosu. W środku wyróżnikiem ikonicznej edycji jest kryształowa gałka wybieraka automatycznej skrzyni biegów z podświetlanym logo serii 3.

bmw podświetlany grill
Przełączałbym

Co ciekawe wersja benzynowa jest tańsza (około 280 tys. złotych) od diesla (około 288 tys. zł), a przecież oferuje znacznie więcej mocy i lepsze osiągi. Może w Indiach diesel jest paliwem tylko dla wybranych?

Najważniejsze pytanie brzmi: czy w nowym BMW serii 3 oferowanym w Europie znajdziemy podświetlany grill?

Bo jak tak, to ja lecę zbierać na miniratkę leasingową. Będę zanieczyszczał ulice światłem prestiżu, aż inni będą mieli powidoki z grillem BMW. Coś wspaniałego. Tymczasem idę poszukać, czy do E39 da się zamówić aftermarketowe podświetlenie grilla.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać