Wiadomości

Oto nowe BMW serii 3 G20. Mamy oficjalne zdjęcia. Na razie z konfiguratora

Wiadomości 01.10.2018 40 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 01.10.2018

Oto nowe BMW serii 3 G20. Mamy oficjalne zdjęcia. Na razie z konfiguratora

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk01.10.2018
40 interakcji Dołącz do dyskusji

Premiera najnowszego BMW serii 3 odbędzie się dopiero za kilka dni podczas salonu samochodowego w Paryżu, ale wiadomo już, czego dokładnie możemy się spodziewać i jak nowy model będzie wyglądał z różnymi opcjami.

Na nową „Trójkę” czeka masa miłośników motoryzacji na całym świecie. Jedni są jej po prostu ciekawi, drudzy planują zakup tego auta. Albo w salonie, albo za kilkanaście lat w komisie – ale planują. Sporo takich osób pisuje na amerykańskim forum bimmerpost.com. Powstał tam już specjalny dział poświęcony najnowszemu BMW 3 G20. Co więcej, kilku użytkowników zdołało nawet skonfigurować ten model.

Gdzie to zrobili? To… zagadka.

Na początku kilka słów wyjaśnienia: wszystkie przedstawiane wizualizacje wyglądają tak, jak z oficjalnego konfiguratora BMW. Również użytkownicy forum piszą, że to właśnie tam powstały. Problem polega na tym, że obecnie ani na amerykańskiej ani na niemieckiej czy polskiej witrynie marki w konfiguratorze nie da się znaleźć serii 3 G20. Czy był to wyciek? Czy ktoś z BMW omyłkowo za wcześnie dodał nowy model na stronę? A może to po prostu zaplanowana akcja?

Tego nie wiemy. Ale spójrzmy, co skonfigurowali Amerykanie.

To doskonała okazja, by przyjrzeć się serii 3 w całej okazałości i w różnych wersjach.

Na początku: nowe BMW serii 3 w wersji 330i z felgami, pakietem i hamulcami M Sport, w kolorze Portimao Blue. Oczywiście w Polsce samochód nie będzie miał obrysówek na błotnikach. Przyjrzyjmy się dokładnie tej sylwetce. Trudno się spodziewać, że będzie rewolucyjna czy zaskakująca, to raczej kolejna „wariacja” na temat tego samego. Ale w serii 3 właśnie o to chodzi. Wydaje się, że kilka centymetrów dodatkowego rozstawu osi poprawiło proporcje, a dzięki innym reflektorom z przodu wóz wydaje się szerszy. O ile ciągłe zwiększanie „nerek” z przodu w przypadku niektórych modeli wygląda już groteskowo, to w przypadku serii 3 aż tak nie razi. Pewne zastrzeżenia mam tylko do tyłu auta. Czy tylko ja widzę tu Lexusa IS?

BMW serii 3 G20BMW serii 3 G20BMW serii 3 G20BMW serii 3 G20

Tutaj: kolejny egzemplarz z pakietem M Sport. Wygląda jeszcze lepiej, prawdopodobnie za sprawą ciekawszych felg i lakieru. Niektórzy użytkownicy forum porównują agresywny wygląd przodu z „emkowymi” zderzakami do modelu M2. Coś w tym jest.

BMW serii 3 G20

Do gamy serii 3 dodano cztery nowe kolory. Ostatni może wyglądać bardzo ciekawie na żywo.

Dravit Grey

BMW serii 3 G20

Tansanit Blue II

BMW serii 3 G20

Citrin Black II

BMW serii 3 G20

Vermont Bronze

BMW serii 3 G20

Pora na wnętrze. Niektórzy mogą powiedzieć, że „gdzieś już to widzieliśmy”. Owszem – prawdopodobnie przy okazji tekstów o nowej serii 8, nowym X5 i Z4. Tutaj zastosowano zbliżony kształt nawiewów. Jak zwykle: plus dla BMW za pozostawienie wielu fizycznych przycisków. A czy na niektórych zdjęciach czegoś wam brakuje? Jak piszą użytkownicy forum, gdy zaznacza się opcję sportowej, automatycznej skrzyni biegów, z wnętrza znika lewarek zmiany przełożeń. W takim razie, być może zamiast niego pojawią się przyciski lub lewarek będzie się wysuwał. Ale równie prawdopodobne jest to, że chodzi tu po prostu o błąd w grafice konfiguratora.

BMW serii 3 G20BMW serii 3 G20BMW serii 3 G20BMW serii 3 G20BMW serii 3 G20

Tutaj mamy nieco skromniej wyglądającą wersję bez pakietu M, ale za to z pakietem Sport Line.

BMW serii 3 G20

Na koniec: porównanie tego, jak nowe BMW serii 3 wygląda z profilu w porówananiu ze schodzącą generacją.

BMW serii 3 G20
Czekamy jeszcze na to, jak będzie wyglądać nowe BMW serii 3 z najmniejszymi felgami i bez żadnych pakietów. Takie wersje są lubiane przez floty w Polsce, będziemy je więc często oglądać na naszych ulicach. No i czekamy na oficjalną premierę. Na pewno o niej napiszemy.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać