Wiadomości

Letni wysyp nowości od BMW. Potężne M550i, zmiany w serii 3, 8, X2 i X5

Wiadomości 17.05.2019 103 interakcje
Piotr Barycki
Piotr Barycki 17.05.2019

Letni wysyp nowości od BMW. Potężne M550i, zmiany w serii 3, 8, X2 i X5

Piotr Barycki
Piotr Barycki17.05.2019
103 interakcje Dołącz do dyskusji

Nowe jednostki napędowe, nowe lakiery, nowe wyposażenie standardowe i opcjonalne, a do tego wisienka na torcie – nowy, potężniejszy niż do tej pory silnik w M550i. BMW zaprezentowało dziś nowości, które wejdą do oferty już na przełomie lipca i sierpnia tego roku. 

A że lista zmian i nowości jest całkiem długa, zacznijmy od tego, co najciekawsze.

Nowy silnik w BMW M550i

Spokojnie, odświeżona jednostka pod maską M550i to nadal V8. Nadal też ma tę samą pojemność. Tym razem doczekała się jednak m.in. z większych turbosprężarek, co pozwoliło podnieść moc do 530 KM, czyli o prawie 70 KM więcej, niż M550i oferowało poprzednio. Tym samym M550i jest mocniejsze od Mercedesa klasy E w wersji 53 AMG o niemal równe 100 KM. Z E63 w bazowej wersji (tej bez S) wprawdzie nadal przegrywa, podobnie jak z pełnoprawnym M5, ale różnica jest już coraz mniejsza.

Do oferty M550i oraz M550d xDrive dołączone zostaną przy okazji laserowe reflektory BMW Laserlight z systemem BMW Selective Beam. Do tej pory był to dodatek zarezerwowany wyłącznie dla najdroższej odmiany serii 5, czyli M5.

Dla tych, którzy od osiągów bardziej cenią sobie elektryczną jazdę, przeznaczony będzie natomiast nowy wariant 530e. Hybrydowa jednostka napędowa jest wprawdzie już teraz w gamie, ale od lipca będzie miała większy zasięg w trybie jazdy na prądzie, a do tego dojdzie jeszcze odmiana z napędem na obie osie (530e xDrive).

BMW serii 3 – nowe jednostki napędowe, w tym z xDrive

Aktualna oferta silnikowa BMW serii 3, przynajmniej jeśli chodzi o wersje z napędem xDrive, nie jest zbyt bogata. W konfiguratorze znajdziemy 320 d xDrive, i na tym nasz wybór się kończy.

Latem jednak do gamy dołączy M340i xDrive, z sześciocylindrowym silnikiem o mocy 374 KM, 8-stopniową przekładnią automatyczną i sportowym dyferencjałem M Sport. Auto w takiej konfiguracji rozpędzi się do 100 km/h w 4,4 s.

Ofertę uzupełni 320i xDrive, 330i xDrive i wysokoprężne 330d xDrive. Fani hybryd plug in będą mogli natomiast kupić model 330e, o mocy 292 KM, rozpędzający się do 100 km/h w 6 s, i przy okazji będący w stanie przejechać na samym prądzie do 66 km.

Kupujący dostaną przy okazji do wyboru kilka nowych lakierów, a także nowe opcje w ramach BMW Individual.

BMW X2 – LED-owe reflektory nareszcie w standardzie

Dobra wiadomość dla tych, którzy przymierzają się do zakupu niewielkiego X2. Od lipca w standardzie montowane będą reflektory LED z kilkoma dodatkowymi funkcjami, w tym m.in. dostosowywaniem wiązki światła do warunków drogowych. Do wyposażenia standardowego włączone zostaną również diodowe światła przeciwmgłowe.

BMW X5 i X7 – nowe silniki dla X5, nowe dodatki dla X7

BMW X7 2019 bmw x7 ceny polska

Do gamy silnikowej X5 włączone zostaną dwie nowe jednostki. Bazowe, czterocylindrowe xDrive25d o mocy 231 KM, a także hybrydowe xDrive45e. W przypadku tego drugiego przyspieszenie do 100 km/h zajmie 5,6 s, natomiast na jednym ładowaniu będzie można przejechać do 80 km bez uruchamiania silnika spalinowego.

Dodatkowo od sierpnia będzie można zamówić m.in. nowe, 22-calowe felgi.

W gamie silnikowej X7 nie zostaną wprowadzone żadne zmiany, natomiast pojawią się nowe opcje wykończenia wnętrza i nowe lakiery.

BMW Z4 – z manualem

Bazową jednostkę, czyli sDrive20i (197 KM) będzie można od lipca łączyć z manualną skrzynią biegów. A raczej w takiej wersji będzie domyślnie sprzedawana, natomiast automatyczna sportowa skrzynia biegów będzie dodatkowo płatnym dodatkiem. W tej chwili wszystkie warianty Z4 wyposażone są w automat. 

BMW 8 – nowa benzynowa szóstka

Sześć cylindrów, 340 KM i napęd na tył albo na obie osie – tak prezentują się nowe opcje napędowe w BMW serii 8 coupe oraz Cabrio. W sumie mamy więc 4 nowe warianty – 840i oraz 840i xDrive dla wersji otwartej i zamkniętej Ósemki.

Nowość bonusowa: BMW Drive Recorder, czyli nagrywaj to, co dzieje się dookoła ciebie

Ta opcja powinna pojawić się razem z pozostałymi nowościami w ofercie BMW i będzie sprzedawana w połączeniu z systemem Parking Assistant Plus. Co potrafi? Za jej pomocą możemy nagrać wideo, złożone z materiałów zarejestrowanych przez różne kamery zainstalowane fabrycznie w samochodzie. Domyślnie oczywiście służy to do rejestracji ewentualnych kolizji (samochód blokuje automatycznie poprzedzające i następujące po stłuczce 20 sekund), ale niemiecki producent proponuje też inne rozwiązanie.

Według niego w ten sposób można nagrać np. fragment naszego efektownego przejazdu po torze, albo przejażdżkę w wyjątkowej scenerii. Trzeba tylko pamiętać, że nagrania są ograniczone do 40 sekund, więc nie powinniśmy traktować nowego BMW jako alternatywy dla GoPro.

Nowość będzie dostępna dla BMW serii 3, serii 7, serii 8, X5 a także X7.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie