Ciekawostki

BMW dowiedziało się, że transport publiczny jest najlepszy. Czekamy na autobusy tej marki

Ciekawostki 10.06.2021 44 interakcje
Tymon Grabowski
Tymon Grabowski 10.06.2021

BMW dowiedziało się, że transport publiczny jest najlepszy. Czekamy na autobusy tej marki

Tymon Grabowski
Tymon Grabowski10.06.2021
44 interakcje Dołącz do dyskusji

BMW, czas zacząć produkować autobusy. Głos Waszych odbiorców na Twitterze nie pozostawia wątpliwości.

Bardzo lubię, jak wielkie korporacje robią coś na pokaz, odwołując się do „głosu ludu”. Krzyczą „nasz sposób zarabiania pieniędzy jest NAJLEPSZY NA ŚWIECIE, prawda?” – i wtedy ich wierni fani odkrzykują „no jacha!”, „pewex!” i „a jak!!!”. Niestety, nie zawsze. Przykładem tego jest jedna z ankiet, którą BMW ostatnio zamieściło na swoim koncie na Twitterze.

Zwracam uwagę, że oczywiście logo BMW jest tęczowe. To taka ciekawostka na marginesie, bo Audi i Mercedes pozostały przy czarnych logotypach. Sama ankieta jest jednak bardzo ciekawa, na wszelki wypadek przetłumaczę. Pytanie brzmi: jaka jest twoim zdaniem najlepsza metoda przemieszczania się po mieście i jednocześnie przyczyniania się do ochrony środowiska naturalnego?

Cztery odpowiedzi do wyboru są zadziwiające. Car sharing – odrzucam, bo to kolejne samochody w mieście, od nich wcale nie robi się mniej korków, tylko więcej. Elektryczne hulajnogi – no może i tak. BTW, w Wielkiej Brytanii są one całkowicie zabronione (wrócimy do tego tematu). Transport publiczny wydaje się oczywistą oczywistością. No i ostatnia odpowiedź, moje super ekologiczne BMW – wygląda jak trolling albo żart. Z pewnością jazda samochodem po mieście ma tyle wspólnego z ekologią, że jest jej zaprzeczeniem.

Odbiorcy również zagłosowali w jedyny sensowny sposób

To znaczy 87 proc. głosów padło na transport publiczny.

transport publiczny

Obecnie liczba głosów przekracza już 100 tys., a transport publiczny dalej ma 86,9 proc. z nich. Ktoś złośliwy powie, że to zasługa Grety Thunberg, która ponoć udostępniła ankietę na swoim profilu. Możliwe, ale to tylko świadczy o rozsądku odbiorców. Odpowiedź na pytanie zadane przez BMW nie może być inna, ta jest jedyna sensowna. Transport publiczny nie jest moim ulubionym, ale jest też tym, który ma najwięcej sensu, jeśli chodzi o efektywność i przewożenie ludzi z miejsca na miejsce. Nie mam wątpliwości, że jazda własnym, ekologicznym BMW po mieście to marnowanie przestrzeni i miejsca. Znaczy ogólnie miasto to straszne marnowanie miejsca, bo człowiek potrzebuje może 4-5 m.kw. przestrzeni, a nie 50-70 m.kw. Ale to temat na osobny wpis.

W każdym razie BMW już wie, jakie są efektywne środki transportu w mieście

Czekamy więc na elektryczne autobusy tej marki, które będą dawały radość z jazdy i kierowcy i pasażerom. Nie mogę się doczekać!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać