Wiadomości

Siedmioosobowe Audi Q5 e-tron w pełnej krasie. Jest duże, elektryczne i wygląda nieźle

Wiadomości 19.11.2021 61 interakcji

Siedmioosobowe Audi Q5 e-tron w pełnej krasie. Jest duże, elektryczne i wygląda nieźle

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski19.11.2021
61 interakcji Dołącz do dyskusji

Audi Q5 e-tron właśnie zostało pokazane światu. To siedmioosobowy elektryczny SUV, który ma zdobyć serca klasy średniej. 

Audi Q5 e-tron jest największym elektrycznym SUV-em, jaki wypuścił niemiecki producent. Mierzy 4876 mm długości, 1860 mm szerokości i 1675 mm wysokości. Jego rozstaw osi wynosi 2965 mm. To techniczny bliźniak Volkswagena ID.6, ale doprawiony sosem premium. Jego kształt bardziej zalatuje minivanem niż SUV-em, ale wszyscy wiemy, że minivany są już niemodne, więc lepiej lekko je podnieść i można czekać na pierwszych klientów w salonach. Najpierw obowiązkowe zdjęcie z ładowarką, nie wiem czemu jest to taki fetysz producentów? Samochody spalinowe nie ma zdjęć prasowych przy dystrybutorze.

audi q5 e-tron

Audi Q5 e-tron ma charakterystyczne elementy

Podobnie jak cała rodzina e-tronów otrzymał charakterystyczny grill, który ostatnio miąłem przyjemność podziwiać w Audi Q4 e-tron. Podobnie jak w mniejszym modelu, znajdziemy pełne światła LED z przodu, opcjonalnie dostępne są światła Matrix. Różnice widać z boku auta, Q5 jest znacznie dłuższe i ma większe przetłoczenia. Terenowego charakteru dodają plastikowe nakładki na nadkola i progi. Nieźle wygląda zestawienie czarnego dachu i lakierowanych na czarno słupków z czerwonym lakierem. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie pod względem utrzymania czystości samochodu.

Tył prezentuje się dosyć atrakcyjnie:

Pojemność akumulatora wynosi 83,4 kWh, według cyklu NEDC ma to wystarczyć na pokonanie 560 km. To mniej więcej 460 km w cyklu WLTP. W kabinie zero zaskoczeń — widzimy wnętrze znane z Audi Q4 e-tron:

Audi Q5 e-tron występuje w dwóch wersjach mocy. Pierwsza oznaczona jako 40, posiada jeden silnik elektryczny o mocy 204 KM. Druga wersja, o oznaczeniu 50, ma dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 312 KM.

Audi Q5 e-tron oferuje miejsce dla 7 osób

Dzieje się tak za sprawą trzech rzędów foteli. Wnętrze przy rozłożonych fotelach wygląda tak:

audi q5 e-tron

Dostępna jest również bardziej prestiżowa wersja z 6 miejscami do siedzenia, która wygląda tak.

audi q5 e-tron

Samochód po złożeniu ostatniego rzędu siedzeń ma mieć przepastny bagażnik, ale niestety nie wiem, jaki jest jej ekwiwalent w litrach.

audi q5 e-tron

Samochód jest fajny, ale niestety, jak zwykle jest pewien haczyk — Audi Q5 e-tron będzie dostępny wyłącznie w Chinach. Szkoda, bo takie samochody są potrzebne również w naszej części świata.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać