Wiadomości

Audi pokaże w Genewie same zelektryfikowane modele

Wiadomości 01.03.2019 39 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 01.03.2019

Audi pokaże w Genewie same zelektryfikowane modele

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz01.03.2019
39 interakcji Dołącz do dyskusji

Audi szykuje prawdziwą elektryczną ofensywę podczas targów w Genewie. Na ich stanowisku pojawią się cztery auta w pełni elektryczne oraz cztery hybrydowe wersje już znanych modeli.

W Genewie zadebiutuje koncepcyjny model E-Tron GT, a oprócz niego zaprezentowany zostanie Q4 E-Tron, E-Tron SUV i E-Tron Sportback.

Audi stawia na auta elektryczne.

Flagowy model Audi E-Tron GT po raz pierwszy zaprezentowany został w Los Angeles. Pojazd jest zbudowany na tej samej platformie i wyposażony w dokładnie ten sam zestaw akumulatorów co Porsche Taycan. Ma także system 800-woltowy, który pozwala na superszybkie ładowanie nawet w 20 minut.

E-Tron po raz pierwszy pokazany został na wystawie motoryzacyjnej w Los Angeles.

E-Tron GT ma także dwa silniki, pracujące synchronicznie. Jeden napędza przednią oś, a drugi tylną. Moc systemowa tego układu to 590 KM. Według WLTP na pełnym naładowaniu można przejechać 320 km.

Co trzecie auto elektryczne.

Audi E-Tron SUV już niedługo trafi do pierwszych klientów. Tuż po nim w sprzedaży pojawi się wersja coupe, czyli E-Tron Sportback. Z kilka tygodniu w Chinach zostanie pokazany w pełni elektryczny Q2 L E-Tron. Seryjna produkcja  E-Tron GT i Q4 E-Tron planowana jest na przyszły rok.

Postawiliśmy sobie jasno określony cel – do 2025 r. jeden na trzy nowe sprzedane samochody będzie już zelektryfikowany – mówi Bram Schot, prezes zarządu Audi.

Warto też dodać, że oprócz modeli w pełni elektrycznych, w Genewie pokazane zostaną cztery znane już modele, ale w technologii plug-in. Hybrydowe mają stać się A6, A7, A8 i Q5, a także A3 i Q7.

Znane już modele Audi w wersjach hybrydowych będzie można obejrzeć w Genewie.

Plany są bardzo ambitne, a jak będzie z ich realizacją wkrótce się okaże. Na razie większość z tych, którzy mieli już okazję obejrzeć na żywo Audi E-Tron, jest raczej pozytywnie nastawiona do tego modelu. Zważywszy na to, że ma być tańszy od Tesli Model X, sprzedaż powinna być bardzo dobra.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie