REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Militaria
  3. Technologie

Trwają zbiórki na polskie drony-kamikadze dla Ukrainy. Obrońcy dostaną Warmate

W internecie trwają dwie zbiórki pieniędzy na polskie drony uderzeniowe Warmate, które zostaną przekazane walczącej Ukrainie. Warmate to doskonałe drony - kamikadze produkowane w naszym kraju przez firmę WB Electronics. Polskie drony są obecne w Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji i zbierają pozytywne opinie.

Trwają zbiórki na polskie drony Warmate dla Ukrainy
REKLAMA

Nie tylko Bayraktar jest w naszym kraju celem zbiórki pieniędzy. Rozpoczęta tydzień temu akcja na portalu pomagam.pl ma już 560 tys. zł na koncie. Cel to 4 mln zł. Autorzy zbiórki chcą wesprzeć zarówno walczących Ukraińców, jak i polski przemysł zbrojeniowy.

REKLAMA

Warmate dla Ukrainy

Uwierzcie, w kwestii dronów naprawdę nie mamy się czego wstydzić

- czytamy na stronie zbiórki.

Pieniądze zbierane są na zestaw 20 dronów - kamikadze (fachowo nazywa się to amunicją krążącą) Warmate oraz część naziemną służącą do obsługi.

Producentem jest polska firma WB Electronics i organizatorzy zbiórki mają jej deklarację, że weźmie na siebie stronę organizacyjną w postaci kontaktów ze stroną obdarowaną, transportu i przekazania. Środki z serwisu pomagam.pl zostaną przelane na konto fundacji, która opłaci zakup w firmie WB Electronics.

Organizatorami zbiórki są Jarosław Sterkowicz, właściciel małej firmy, Mateusz Kaczyński, freelancer, Bartłomiej Kucharski, dziennikarz Wojska i Techniki.

Zbiórka na Warmate od Defence24

We wtorek ruszyła kolejna zbiórka na Warmate dla Ukrainy, na portalu zrzutka.pl. W tym przypadku organizatorami są serwis Defence24 przy współpracy z WB Electronics, Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz Fundacją Warsaw Enterprise Institute (WEI).

Celem tej zbiórki jest kwota 5 mln zł. Za te pieniądze ma zostać kupionych również 20 dronów, a z pozostałych funduszy zostanie zakupiony dodatkowy sprzęt indywidualnego zabezpieczenia dla ukraińskich żołnierzy.

Ukraińcy od dawna używają sprzętu polskiej produkcji i mocno go chwalą. Mamy w Polsce powiedzenie "cudze chwalicie, swojego nie znacie". Czy Warmate i Pioruny mogą być tak znane w Polsce i na świecie, jak Javeliny i Bayraktary?

- pytają organizatorzy.
REKLAMA

Warmate to amunicja krążąca opracowana przez WB Electronics, która po raz pierwszy została wprowadzona na rynek w 2014 r. Producent reklamuje te bezzałogowce jako dobrą alternatywę dla przeciwpancernych pocisków kierowanych.

Warmate w wersji 3.0 ma ulepszone parametry. Należy do nich m.in. zwiększenie zasięgu łączności radiowej i zasięgu działania. Nowa wersja jest wyposażona w silnik, który jest znacznie cichszy. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA