REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Militaria

Niezwykły film Ukraińców o polskim Krabie. Muzyka sprawia, że łza kręci się w oku

Ukraińska armia nakręciła film o załodze Kraba. To nowoczesne działo polskiej produkcji, jedno z podarowanych przez Polskę obrońcom. Zobaczyć możemy na nim jak przestronne i funkcjonalne jest wnętrze Kraba. Przypomina ono raczej nowoczesne biuro niż działo samobieżne.

Polskie Kraby w Ukrainie
REKLAMA

W maju Ukraińskie wojsko otrzymało od Polski 18 sztuk nowoczesnych samobieżnych armatohaubic Krab. Armatohaubica Krab to obecnie najpotężniejsze działo, jakim dysponują polscy artylerzyści.

REKLAMA

Ważąca ponad pięćdziesiąt ton samobieżna armatohaubica Krab jest w stanie wystrzelić na odległość około 40 kilometrów do 6 pocisków na minutę. Obsługa działa liczy 5 osób.

O swojej codzienności na filmie opowiada załoga armatohaubicy Krab. Młody Artiom, który odpowiada za system kierowania ogniem i celność działa, mówi, że dzień wcześniej ich pojazd zniszczył 14 celów.

Żołnierz o imieniu Glib pochodzi z Buczy, gdzie rosyjscy żołdacy dopuścili się bestialskich zbrodni. Spokojny i opanowany, jest dowódcą Kraba i z dumą mówi o swojej walce.

Na nikogo nie napadłem, bronię Ojczyzny, zwycięstwo będzie nasze

- mówi.

Artiom mówi natomiast o pragnieniu wszystkich żołnierzy.

Wygrać, zakończyć wojnę, wrócić do domu, wpaść w objęcia bliskich i żyć normalnym życiem

- mówi artylerzysta.

Na koniec jeden z artylerzystów pokazuje małego, zabawkowego Kraba i mówi: Polacy, mamy dla was takiego właśnie Kraba. Przyjeżdżajcie, to prezent dla was - żartuje.

REKLAMA

Z pewnością miłym gestem w kierunku wszystkich Polaków jest podkład muzyczny, w którym wykorzystano przerobioną piosenkę otwierającą serial Czterej pancerni i pies czyli Deszcze niespokojne. Autorką słów utworu była Agnieszka Osiecka, muzykę skomponował Adam Walaciński.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA