REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Militaria

Dron nagrał moment trafienia rosyjskiego śmigłowca. Mi-35M roztrzaskał się o ziemię

Ukraińskie wojsko opublikowało w czwartek nagranie pokazujące moment trafienia rosyjskiego śmigłowca szturmowego Mi-35M przez przenośny system przeciwlotniczy Stinger.

Mi-35M roztrzaskał się o ziemię. Dron nagrał moment trafienia
REKLAMA

Tragiczny finał lotu rosyjskiego śmigłowca uchwycił dron. Na wideo widać, że maszyna porusza się z dużą prędkością tuż nad ziemią. W ten sposób piloci agresora starają się uniknąć rakiet przeciwlotniczych odpalanych z ramienia. Taką broń dostarczyli Ukraińcom zachodni alianci.

REKLAMA

Taktyka ta okazała się jednak nieskuteczna wobec rakiety przeciwlotniczej Stinger. Na filmie zobaczyć możemy moment trafienia. Stinger kieruje się na źródło ciepła i w widać, że eksplozja miała miejsce w okolicach silnika.

Śmigłowiec jeszcze chwilę trzyma kurs, lecąc w płomieniach, po czym zwala się na bok i kończy, uderzając w ziemię.

Śmigłowiec szturmowy Mi-35

Zdjęcia zrobione przez drona na miejscu katastrofy pokazują, że zniszczonym śmigłowcem jest Mi-35M. Mi-35M to rosyjska głęboka modernizacja śmigłowców Mi-24W, opracowana na przełomie XX i XXI wieku. Do produkcji wszedł w 2005 r.

Śmigłowiec Mi-35M

Śmigłowiec Mi-35M zawiera wiele ulepszeń, w tym skrócone skrzydła, nowy układ wirnika, nowoczesną awionikę, zmodernizowane silniki i układ hydrauliczny. Kokpit i kluczowe elementy śmigłowca są mocno opancerzone.

Rosyjski śmigłowiec miał zostać zniszczony przez żołnierzy ukraińskich w obwodzie donieckim.

REKLAMA
Rosyjski śmigłowiec szturmowy Mi-35
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA