REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Militaria

Wyspa Węży jak strzelnica. Ukraińcy strzelają do Rosjan jak do kaczek. Zobacz niesamowite wideo

Wyspa Węży została przez Ukraińców zrównana z ziemią. Rosyjska armia okazała się bezradna jak dzieci, a Ukraińcy sieją terror w szeregach agresora, urządzając polowanie na Morzu Czarnym. Ci ostatni w ciągu kilku ostatnich dni stracili cztery najnowocześniejsze łodzie patrolowe, dwa najlepsze systemy przeciwlotnicze i śmigłowiec. Wszystko można zobaczyć na filmach.

Wyspa Węży. Wojna w Ukrainie
REKLAMA

Wyspa Węży, strategicznie położona na Morzu Czarnym, została utracona przez Ukraińców w pierwszym dniu wojny. To tam padły słynne słowa o rosyjskim okręcie wojennym: Русский военный корабль, иди нахуй.

REKLAMA

W ostatnich dniach Ukraińcy postanowili rozprawić się z rosyjskim garnizonem okupacyjnym na wyspie. Do akcji wysłano drony Bayraktar oraz myśliwce Su-27.

Ukraiński Su-27

Wideo z bombardowana przez parę ukraińskich Su-27 dosłownie zapiera dech w piersiach. Wszystko zarejestrowała kamera umieszona na dronie TB2 Bayraktar, co poznać możemy po charakterystycznym zielonkawym kolorze informacji wyświetlanych na ekranie.

Na filmie widzimy wyspę zarejestrowaną w podczerwieni. Im obiekt jest jaśniejszy, tym jest cieplejszy. Myśliwce Su-27 pojawiają się z prawej, dolnej części ekranu.

Su-27 powstały jako myśliwce przewagi powietrznej. Zaprojektowano je do niszczenia innych myśliwców i walki powietrznej. Mają jednak możliwość zrzucenia zwykłych bomb.

Wyspa była już przez kilka dni ostrzeliwana przez Ukraińców. Najpierw zniszczono starsze systemy przeciwlotnicze Osa. Rosjanie odpowiedzieli przerzuceniem na wyspę Węży dwóch nowych jednostek.

Pierwsze wideo ze zniszczenia nowoczesnego system TOR na wyspie Węży

Jednak w ostatnich dwóch dniach, drony Bayraktar skompromitowały w dwóch atakach bardzo nowoczesne systemy przeciwlotnicze TOR. Oba zostały zniszczone i okazały się bezradne wobec ataków Ukraińców.

Drugie wideo ze zniszczenia systemu TOR. Tym razem na barce desantowej

Drugi TOR został zniszczony jeszcze na barce desantowej, która dostarczyła go na wyspę Węży. Chwilę po trafieniu przez Bayraktar, wciąż kręciła się na nim antena radaru.

Su-27 nie musiały się już obawiać pocisków naprowadzanych przez radar. Mimo to wyrzucają w powietrze flary, pułapki cieplne na pociski naprowadzane na źródło ciepła. Takie rakiety mogą być odpalane ze specjalnych wyrzutni z ramienia, przez pojedynczego żołnierza.

Wideo a ataku Su-27

Su-27 mkną z olbrzymią prędkością, nie dając Rosjanom szans na reakcje. Obie maszyny rzucają bomby, które eksplodują, wywołując wybuchy wtórne. Oznacza, że bomby trafiły np. w pojazdy, w których wybucha amunicja.

Niezrażeni dotychczasowymi porażkami Rosjanie, postanowili wysłać na wyspę Węży posiłki. Dostarczył je tam na miejsce śmigłowiec, który również został zniszczony przez dron Bayraktar.

Film z zniszczenia śmigłowca Mi-8

Cała akcja ponownie została zarejestrowana przez kamerę i opublikowana w mediach społecznościowych. Na wideo widać jak chwilę przed uderzeniem żołnierze na ziemi stoją przy śmigłowcu i najprawdopodobniej rozmawiają z załogą. Kilka sekund później maszyna zamienia się w kulę ognia.

Jakby tego było mało, Ukraińcy opublikowali wideo ze zniszczenia przez Bayraktary dwóch kolejnych, nowoczesnych łodzi patrolowych Raptor.

REKLAMA

Dwie takie jednostki zostały już zniszczone w ostatnich dniach.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA