REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Militaria

To konie robocze wojny przyszłości. Drony Malloy T150 trafią do Ukrainy

Malloy T150 trafią do Ukrainy. W ramach nowego pakietu pomocy wojskowej o wartości 300 milionów funtów (374 milionów dolarów), ogłoszonego przez premiera Borisa Johnsona dla Ukrainy, Wielka Brytania wyśle ​​do Kijowa drony transportowe Malloy T150.

Malloy T150 w Ukrainie
REKLAMA

Dron T150 to bezzałogowy statek powietrzny z możliwością pionowego startu i lądowania. Drony produkuje brytyjska firma Malloy Aeronautics i są one obecnie używane przez brytyjskich Royal Marines.

REKLAMA

Malloy T150 jest sterowany za pomocą laptopa, na którym za pomocą punktów na mapie określana jest trasa lotu. Pojazd może być sterowany przez operatora, ale może też działać w trybie autonomicznym.

Ukraina otrzyma około 30 dronów Malloy T150

T150 może latać w każdą pogodę i został pomyślnie przetestowany w deszczowych, wietrznych, śnieżnych i pustynnych warunkach. Może unieść około 68 kilogramów, pokonać 70 kilometrów i ma maksymalny czas lotu 36 minut. Prędkość lotu to 30 m/s.

Ładunek przenoszony przez drona można wyładować po wylądowaniu maszyny, ale może być on też upuszczony przez T150 z powietrza. Malloy T150 może być używany do dostarczania żołnierzom żywności, wody, części, wyposażenia, paliwa, amunicji i prawie wszystkiego, czego mogą potrzebować na linii frontu.

Wielka Brytania wysyła na Ukrainę drony Malloy T150 zdolne do zrzucania niemal 70-kilogramowych bomb

Dron ma na czterech ramionach osiem śmigieł w tandemie po dwa i osiem silników elektrycznych, więc jeśli któreś zawiodą, są inne, które mogą pomóc bezpiecznie zakończyć misję. Pojazd jest zasilany przez wymienne baterie.

Ukraina otrzyma około 30 dronów Malloy T150. Poza tym, w ramach pomocy, Wielka Brytania przekaże obrońcom broń przeciwlotniczą, przeciwpancerną, amunicję, wyposażenie osobiste żołnierzy, radary artyleryjskie, sprzęt do zakłócania łączności przeciwnika.

REKLAMA
Drony T150 w trakcie ćwiczeń z brytyjską armią.

W tym tygodniu potwierdzono, że wkrótce do Ukrainy trafi przeciwokrętowa wersja przeciwpancernych pocisków powietrze-ziemia MBDA Brimstone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA