REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Militaria

Ukraiński transporter dziurawi rosyjski pojazd opancerzony. Tak wygląda współczesna wojna

W sieci ukazało się efektowne wideo przedstawiające bezpośrednie stracie w mieście, na bliskiej odległości, w którym ukraiński pojazd niszczy rosyjski transporter opancerzony. Zobaczyć można na nim, jak wygląda współczesna wojna z perspektywy załogi nowoczesnego pojazdu opancerzonego.

Ukraiński transporter dziurawi rosyjski pojazd opancerzony. Tak wygląda współczesna wojna
REKLAMA

Na wideo, które pojawiło się w sieci w poniedziałek, widzimy, zgodnie z opisem, wnętrze ukraińskiego pojazdu BTR-4. Na wyświetlaczu z widokiem z kamery, przesuwają się domy i ulice. Widać krótkie ostrzelanie rosyjskiego czołgu.

REKLAMA

Film przedstawia walki w okrążonym od kilkunastu dni Mariupolu.

Następna, dłuższa sekwencja, przedstawia przejazd ulicą. W pewnym momencie, w bocznej uliczce załoga zauważa rosyjski pojazd opancerzony, najprawdopodobniej BRM-1K.

Ukraińska załoga cofa i zaczyna strzelać do Rosjan. Na filmie zauważyć można, że za pojazdem stoją żołnierze, widać ich nogi. Ukraiński strzelec kieruje ogień nie tylko na pojazd, ale także pod nim, tak aby trafić Rosjan.

Następnie przenosi ogień na przód transportera i strzela tak długo do póki pokrywy silnika nie unosi wybuch. Wtedy słychać okrzyki "minus, minus" co oznacza, że przeciwnik został zniszczony (minus jeden).

BTR-4 Bucephalus to kołowy transporter opancerzony 8x8 skonstruowany w Ukrainie. Został opracowany w latach 2007–2009 przez charkowskie biuro KMDB Morozov we współpracy z innymi firmami z Ukrainy i Niemiec.

BTR-4 Bucephalus
REKLAMA

Na wideo widzimy najprawdopodobniej pojazd uzbrojony w armatę30 mm z bezzałogową wieżą i stacją zdalnego kierowania ogniem.

BRM-1 to radziecki bojowy wóz rozpoznawczy wprowadzony do uzbrojenia na początku lat 70. XX wieku. W wersji BRM-1K był podstawowy bojowy wóz rozpoznawczy Armii Radzieckiej. Jest nadal szeroko stosowany w armii rosyjskiej. Znajduje się także na uzbrojeniu Wojska Polskiego pod oznaczeniem BWR-1D.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA