REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Militaria

Rosyjskie uderzenie przy granicy z Polską. Ukraiński Łuck został zbombardowany

W wyniku ostrzału lotniska wojskowego w Łucku zginęło dwóch żołnierzy, a sześciu zostało rannych. To miasto jest położone przy granicy z Polską, zaledwie 80 km od niej.

Łuck zbombardowany. Rosyjskie uderzenie przy granicy z Polską
REKLAMA

Jak donosi Ukrinform, w Łucku rano 11 marca o godzinie 5:45 usłyszano kilka eksplozji po tym jak rosyjskie pociski uderzyły w lotnisko wojskowe. 

REKLAMA

Ukraińska Prawda informuje, że naoczni świadkowie w Łucku zgłosili cztery eksplozje. Prawdopodobnie także w pobliżu fabryki Motor, gdzie serwisowane są silniki lotnicze. Czarny dym był widoczny w dzielnicach mieszkaniowych w Łucku.

Burmistrz Łucka, Ihor Poliszczuk, poinformował w mediach społecznościowych, że wybuchy było słychać w okolicy lotniska. Poinformował, że wszystkim mieszkańcom udało się wcześniej dostać do miejsc ukrycia. Zaapelował też do wszystkich żeby nie publikować w Internecie żadnych zdjęć, adresów i współrzędnych z Łucka i okolicy.

Szef Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Jurij Pohulyayko, poinformował z kolei, że na lotnisko wojskowe w Łucku odpalono cztery rakiety, które według szacunków zostały wystrzelone z bombowca armii rosyjskiej

Niestety są straty ludzkie. Zginęło dwóch żołnierzy, a sześciu zostało rannych. Uszkodzenia na lotnisku w Łucku są usuwane

- powiedział Jurij Pohulyayko.

Bomby spadły także na Dniepr, miasto na wschodzie Ukrainy. Oba miasta były pierwszy raz obiektem rosyjskich ataków od początku wojny. Eksplozje były też słyszane w Iwano-Frankowsku.

Łuck to miasto na Ukrainie nieopodal granicy z Polską.

Łuck leży nad rzeką Styr. Jest siedzibą administracyjną obwodu wołyńskiego i rejonu łuckiego. Liczy ok. 221 tys. mieszkańców. To historyczna stolica Wołynia.

REKLAMA

Dniepr to miasto położone w środkowo-wschodniej części Ukrainy, na obu brzegach Dniepru, u ujścia Samary. Na początku 2020 roku, z liczbą mieszkańców wynoszącą około 990 tys., Dniepr zajmował czwarte miejsce wśród najludniejszych ukraińskich miast. Stolica obwodu dniepropetrowskiego.

Iwano-Frankiwsk, Stanisławów to miasto na zachodniej Ukrainie, na przedgórzu Karpat, stolica obwodu iwanofrankiwskiego. W 2020 roku liczyło 237 686 mieszkańców.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA