REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Militaria

Dron Bayraktar TB2 rozbił rosyjską kolumnę w pył. Kolejny sukces tureckiej maszyny w wojnie Rosji z Ukrainą

Dron Bayraktar TB2 święci kolejne tryumfy. Tym razem zdemolował rosyjski konwój. Turecki bezzałogowiec z powodzeniem działa na niemal wszystkich frontach wojny w Ukrainie zadając co chwila Rosjanom dotkliwe straty.

Dron Bayraktar TB2 zniszczył kolejną kolumnę rosyjskich wojsk
REKLAMA

Dron Bayraktar TB2 rozbił w pył kolejną rosyjską kolumnę. Ten turecki bezzałogowiec z powodzeniem odnosi kolejne sukcesy w walce z rosyjskim najeźdźcą. Polska armia już wkrótce również będzie dysponowała czterema zestawami bezzałogowych systemów powietrznych klasy MALE Bayraktar TB2.

REKLAMA

Dron Bayraktar TB2 może pochwalić się kolejnym sukcesem. Ukraińcy strącili następną kolumnę pojazdów. Jeśli Rosjanie znienawidzili turecką broń, mają kolejny powód, żeby nie cierpieć jej jeszcze bardziej.

Nagranie opublikowane zostało na twitterowym profilu Armii Ukrainy. Wygląda surreralistycznie, bo przypomina materiał z gier. Niestety sceny rodem z serii Call of Duty dziś sieją się za naszą wschodnią granicą.

Ukraina. Dron Bayraktar TB2 zdemolował rosyjski konwój

W tym przypadku mówimy o sukcesie ukraińskiej armii, która zdemolowała rosyjski konwój. Znowu to zasługa drona Bayraktar TB2, czyli uzbrojenia z powodzeniem działającego na niemal wszystkich frontach wojny w Ukrainie.

Ukraiński dron Bayraktar TB2 zniszczył 108 rosyjskich czołgów

Drony Bayraktar TB2 - uzbrojenie

Bayraktar TB2 to taktyczny bezzałogowy system powietrzny (BSP) klasy MALE, zdolny do prowadzenia zadań obserwacyjnych i rozpoznawczych (ISR) oraz misji bojowych za pomocą kierowanych pocisków przenoszonych na czterech punktach podwieszeń pod skrzydłami.

Dron ma 6,5 m długości oraz 12 m rozpiętości. Osiąga długotrwałość lotu do 27 godzin. Masa startowa drona to 650 kg, a maksymalna prędkość to około 220 km/h.

Drony Bayraktar TB2 zyskały sławę w ostatnich latach, odgrywając ważną rolę w różnych konfliktach, m.in. w Libii, Syrii i Górskim Karabachu

Turecka broń trafi też do polskiej armii. W maju 2021 r. podpisana została umowa, której przedmiotem jest dostawa dla Sił Zbrojnych RP 4 zestawów bezzałogowych systemów powietrznych (BSP) klasy MALE Bayraktar TB2. Pierwszy zestaw bezzałogowców trafi do Sił Zbrojnych RP do końca 2022 r. Całość zamówienia zostanie zrealizowana do końca 2024 r.

Dron Bayraktar-TB2 czyli turecki bezzałogowiec dla Wojska Polskiego. Jakie ma możliwości, co potrafi?

Straty rosyjskie w wojnie z Ukrainą

Warto podkreślić, że według najnowszych informacji przekazanych przez Ukrainę, straty po stronie rosyjskiej to już:

REKLAMA
  • około 12 tys. zabitych okupantów,
  • 48 strąconych samolotów,
  • 303 zniszczone czołgi.

Z niedawnych wyliczeń wynika, że Rosja w samej tylko Ukrainie straciła ponad 3 miliardy dolarów - na tyle można wycenić trafiony przez broniących się Ukraińców sprzęt. Sporo, ale i tak nie da się tego zestawić z tym, co traci obecnie Ukraina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA