REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Militaria

Abu Tow jedzie do Ukrainy, żeby walczyć z Rosjanami. To mistrz świata w niszczeniu czołgów - ma ich na koncie 146

Abu Tow, legendarny mistrz świata w niszczeniu czołgów, jedzie na wojnę w Ukrainie. Syryjczyk, który unicestwił 146 czołgów, będzie tam walczył z Rosjanami. Jak sam mówi, to niewielka różnica, gdzie będzie polował na rosyjskie czołgi - czy w Syrii, czy w Ukrainie.

Abu Tow - mistrz świata w niszczeniu czołgów jedzie na Ukrainę
REKLAMA

Byli żołnierze, weterani i wojownicy z całego świata jadą do Ukrainy walczyć z okrutną agresją Rosji. Wśród nich jest Suheil Mahmoud Muhammad, czyli Abu Tow, który zniszczył 146 czołgów reżimu syryjskiego. Teraz udaje się do Ukrainy i zapowiada, że dla Rosjan nie będzie miał litości.

REKLAMA

Abu Tow. Kim jest mistrz świata w niszczeniu czołgów?

Swoim przyjaciołom i wrogom na całym świecie Suheil Mahmoud Muhammad znany jest jako Abu Tow. To syryjski bojownik słynący z precyzyjnej i śmiertelnie skutecznej obsługi amerykańskiej rakiety przeciwpancernej BGM-71 TOW, którą zniszczył 146 czołgów, pojazdów opancerzonych należących do armii rosyjskiej i reżimu Assada.

Przed rozpoczęciem syryjskiej wojny domowej Suhail służył w syryjskiej armii rządowej jako chorąży. W Szkole Artylerii Polowej w Aleppo  przeszedł gruntowne przeszkolenie w obsłudze pocisków przeciwpancernych. Zbuntował się przeciwko wspieranemu przez Rosjan reżimowi Assada i uciekł do Wolnej Armii Syryjskiej w 2011 roku.

Kim jest Abu Tow - mistrz świata w niszczeniu czołgów?

Od tego czasu siał postrach wśród przeciwników. Teraz Suheil Mahmoud Muhammad rozmawiał o swoich planach z The New Arab.

To, co skłania mnie do opuszczenia syryjskiego frontu i udania się do Ukrainy, to fakt, że reżim rosyjski jest wrogiem narodu syryjskiego i ukraińskiego oraz wrogiem wolności, demokracji i praw człowieka

– mówi Abu Tow w The New Arab. 

Te czołgi masakrują ukraińskich braci i siostry, a kiedy skończą na Ukrainie, będą nadal zabijać moich syryjskich braci i siostry

- mówi Suheil Mahmoud Muhammad.

Po tym, jak zobaczył w telewizji inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę, 34-latek natychmiast zaoferował swoje usługi w obronie swoich "ukraińskich braci i sióstr" przed rosyjskimi czołgami. Jak sam zaznacza, siła Rosji wynika z jej lotnictwa i pocisków balistycznych.

Bez nich armia rosyjska jest śmieciem. Jej siły naziemne są słabe w bezpośredniej konfrontacji

- wyjaśnia Abu Tow. 

Jego przesłanie do narodu ukraińskiego jest jasne: - Jako kombatant kompetentny w posługiwaniu się wszelkiego rodzaju bronią przeciwpancerną jestem w stanie zniszczyć każdy cel, który widzą moje oczy. Obiecuję narodowi ukraińskiemu, że będę go wspierać w walce o wolność z całych sił. 

- Obiecuję rosyjskim agresorom, że nie będę ich oszczędzał. Jak tylko wjadę na Ukrainę, z rosyjskich czołgów będzie można usypać góry - dodaje wojowniczo Abu Tow.

Abu Tow pochodzi z Aleppo. Przeszedł 11 operacji z powodu obrażeń odniesionych podczas walk. Mówi, że został postrzelony kilka razy, w tym pięć razy w tę samą stopę. 

REKLAMA

Nie ma różnicy między niszczeniem rosyjskich czołgów i pojazdów opancerzonych, czy to w Syrii, czy na Ukrainie. Kiedy idę na front, wiem, że w każdej chwili mogę umrzeć. Ale wiem, że zginę męczeńską śmiercią za mój kraj, moją wolność i wolność narodu syryjskiego

- mówi Suheil Mahmoud Muhammad.

Jednak Suheil uważa się również za cywila. Kiedy nie walczy z reżimem, mówi, że pokojowo demonstruje razem z innymi cywilami. - W wolnym czasie gram w piłkę nożną i w karty, spotykam się z przyjaciółmi i spędzam trochę czasu wśród przyrody w okolicach Aleppo - opowiada.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA