REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Militaria

Niebo nad Ukrainą opustoszało. Flightradar 24 - serwis, który to pokazuje - pada co chwilę

Flightradar 24 to popularne narzędzie pozwalające monitorować ruch powietrzny. Gdy rosyjskie wojska rozpoczęły inwazję, można było zaobserwować symboliczne puste niebo nad Ukrainą. Teraz jednak z portalu korzystać się nie da, bo zainteresowanie jest duże.

samolot wifi
REKLAMA

Sytuacja w Ukrainie napięta była od dawna, ale jeszcze tydzień temu życie toczyło się w miarę normalnie. Samoloty latały nad krajem. Dziś to strefa wojny. Dobrze pokazał to właśnie Flightradar 24 - po bestialskim wkroczeniu rosyjskich wojsk, żaden samolot z oczywistych powodów nie latał nad terytorium Ukrainy.

REKLAMA

Symboliczne i przerażające porównanie na Flightradar 24

Flightradar 24 pozwalał również obserwować, jak państwa sąsiadujące z Ukrainą zareagowały na wypowiedzenie wojny. Widać było, jak siły NATO patrolowały polską granicę z Ukrainą i Białorusią.

Flightradar 24 czasami nie działa. Zainteresowanie jest za duże

Zainteresowanie jest na tyle duże, że serwery Flightradar 24 nie wytrzymały. Portal ma problemy z działaniem. Czasami strona się nie wczytuje, a jeśli nawet, to działa bardzo wolno.

Nieliczne samoloty lecą nad Białorusią - jeden z Moskwy do Warszawy. Niemal cały ruch kieruje się albo w stronę Rumunii, albo nad Litwę.

REKLAMA

Już wiadomo, że samoloty, które leciały do Ukrainy, będą lądować w Krakowie. Miasto potwierdziło, że pomoże chętnym dostać się na teren kraju. Niektórzy nie chcą tracić kontaktu z bliskimi, a niektórzy mogą chcieć po prostu walczyć.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA