1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Nauka
  4. Tech

Wyniki ostatniego losowania w loterii szczepionkowej. Nagrody do zdobycia to Toyota i 1 mln zł

Losowanie loterii szczepionkowej

Są już wyniki ostatniego, finałowego losowania loterii szczepionkowej. Nagrody są bardzo szczodre. Jak sprawdzić wyniki losowania? Podpowiadamy.

W środę 6 października 2021 – odbyło się ostatnie, finałowe losowanie w loterii szczepionkowej. Dla wygranych to okazja na zmianę poziomu życia na lepsze: nagrody są bardzo szczodre. Kto może wziąć udział w losowaniu? Jak sprawdzić wyniki? Podpowiadamy.

Loteria szczepionkowa: wyniki ostatniego losowania. Jak sprawdzić nagrody?

W ramach finału loterii szczepionkowej odbyły się trzy losowania.

  • Losowanie cotygodniowe, w ramach którego pięć osób zostanie wylosowanych do nagrody 50 tys. zł oraz 60 osób do nagrody w formie elektrycznej hulajnogi.
  • Losowanie comiesięczne, w ramach którego dwie osoby wygrają po 100 tys. zł oraz po Toyocie Corolli
  • Losowanie finałowe, w których dwie osoby otrzymają po 1 mln zł i po Toyocie C-HR.

Loteria szczepionkowa – wyniki. Gdzie i jak sprawdzić?

Po otrzymaniu informacji o wygranej w loterii szczepionkowej należy udać się do witryny gov.pl/web/loteria/tygodniowe, gdzie są wyniki losowania i tam sprawdzić, czy na liście widnieje wycinek danych zainteresowanej osoby. Publikowane są tam imię wraz z pierwszą literą nazwiska i czterema pierwszymi cyframi numeru telefonu oraz informacja o otrzymanej nagrodzie.

Powiadomienie o wyniku losowaniu loterii szczepionkowej w przypadku wygranej powinno przyjść także mailem i SMS-em.

Jak zapłacić podatek od nagrody z Ogólnopolskiej Loterii Narodowego Programu Szczepień?

Wszystkie nagrody w loterii szczepionkowej są zwolnione od podatku – zarówno natychmiastowe, jak i rzeczowe.

Loteria szczepionkowa pomysłem na promocję szczepień

Loteria szczepionkowa to całkiem niegłupi pomysł polskich władz na promowanie szczepień na COVID-19. Ta promocja jest bardzo ważna: z uwagi na poważne błędy w komunikacji z obywatelami, niski poziom wykształcenia społeczeństwa oraz na cynicznych influencerów, gotowych rozprzestrzeniać groźne i nieprawdziwe informacje dla własnych korzyści, poziom wyszczepienia jest nadal stanowczo za niski.

Loteria Szczepionkowa • Nagrody • Losowania

Dlaczego szczepienia na COVID-19 są tak ważne?

Niski poziom wyszczepienia oznacza, że więcej osób zostanie dotkniętych chorobą, która w wielu przypadkach okazuje się śmiertelną. Ktoś mógłby zauważyć, że w sumie to jego sprawa i że woli narażać się na niebezpieczeństwo niż się zaszczepić. Jednak nawet taka osoba powinna kibicować wysokiemu poziomu wyszczepienia, albowiem:

  • Im więcej osób zachoruje na COVID-19, tym większe prawdopodobieństwo paraliżu służby zdrowia i braku miejsc, środków i możliwości na leczenie osób dotkniętych innymi problemami
  • Im dłużej trwa epidemia, tym większe prawdopodobieństwo, że wirus zmutuje do formy, która jest odporna na aktualnie stosowane preparaty (oraz chętnie przywoływaną przez sceptyków naturalną odporność). Szczepionki służą do eliminacji wirusa i pandemii.

Biorąc pod uwagę nadal dużą liczbę sceptyków, każda forma promocji wydaje się korzystną.