1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Nauka
  4. Tech

Antyszczepy już nie będą szargać polskiego munduru. Ministerstwo Obrony Narodowej wypowiada wojnę przebierańcom

wojsko polskie mundury

Antyszczepy w swojej fantazji o szkodliwości szczepionek i bronienia przed nimi narodu posuwają się tak daleko, że na „akcje” zakładają wojskowe mundury. "Jestem wariat stylu militaria" - mówią szury w mundurach, a MON na to: koniec zabawy.

O decyzji poinformował minister Mariusz Błaszczak na swoim twitterowym profilu.

Podpisałem rozporządzenie, które zakaże noszenia mundurów przez osoby próbujące podszywać się pod żołnierzy. Nowe przepisy zakazują używania umundurowania m. in. w przedsięwzięciach, które godzą w dobre imię Sił Zbrojnych lub podczas zgromadzeń naruszających porządek publiczny.

Zakaz wymierzony jest w osoby, które na demonstracjach paradowały w strojach sugerujących powiązanie ich z wojskiem. Po kilkunastu tego typu incydentach już latem Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało uregulowanie tej kwestii.

Gdy nowy przepis wejdzie w życie, w mundurach nie będą mogły chodzić m.in. osoby „uczestniczące w przedsięwzięciach, które mogą godzić w dobre imię lub interes sił zbrojnych; strajkach, demonstracjach, manifestacjach i zgromadzeniach mających na celu wspólne wyrażanie stanowiska w sprawach publicznych; zgromadzeniach i przedsięwzięciach naruszających porządek i spokój publiczny”.

MON zaproponował zmiany po tym, jak członkowie grup Pancerni Poznań oraz WON (Wolna Odrodzona Niepodległa) z Ostrowa Wielkopolskiego protestowali w Poznaniu przeciwko programowi szczepień przeciw Covid-19. Założyli przy tym stroje podobne do mundurów Wojska Polskiego. Wcześniej do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim wparowali osobnicy ubrani niczym antyterroryści.

Na ulicach można było się też natknąć na takich przyjemniaczków:

Czy nowe regulacje wpłyną na inne grupy lubiące chodzić w tego typu strojach, jak np. wędkarze? Nie, bowiem MON zostawił otwartą furtkę pozwalającą korzystać z wycofanych mundurów w celach rekreacyjnych.  

Mam tylko nadzieję, że przepis nie jest pod publiczkę i antyszczepy go nie ominą, tłumacząc się, że wcale nie mają na sobie munduru nawiązującego do polskich sił zbrojnych. Za złamanie przepisu grozi nagana lub grzywna do tysiąca złotych.

Zdjęcie główne: Soft Light/shutterstock.com