1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Nauka
  4. Tech

Loteria szczepionkowa - wyniki tygodniowego losowania już dostępne

Wyniki loterii szczepionkowej po losowaniu tygodniowym. Kto wygrał?

Kolejny tydzień i kolejne osoby zdobyły pieniądze oraz elektryczne hulajnogi w ramach loterii szczepionkowej. Organizatorzy opublikowali już listę zwycięzców. Sprawdź, czy na niej jesteś.

Wedle najnowszych danych przeciw koronawirusowi zaszczepiła się dopiero połowa populacji naszego kraju i to nie są dobre wieści. Wszystko wskazuje na to, że stoimy u progu 4 fali. Nawet biorąc pod uwagę fakt, iż osoby po lekkim lub bezobjawowym przejściu Covid-19 również wytwarzają przeciwciała, wedle wszelkich estymacji do odporności stadnej sporo nam jeszcze brakuje.

Loteria szczepionkowa ma zachęcać do szczepień

O planach zorganizowania takiej akcji mówiono już w maju, a oficjalnie ruszyła na początku czerwca 2021 r. Od tego czasu codziennie przyznawane są nagrody zaszczepionym obywatelom, którzy zarejestrowali chęć udziału w losowaniu w ramach Internetowego Konta Pacjenta. Na start szczęśliwcy dostają po 200 zł lub 500 zł za samo zgłoszenie się do akcji, a potem następują losowania dodatkowe.

Jedno z takich losowań cotygodniowych odbyło się dziś. W jego ramach w akcji nazywanej oficjalnie Loterią Narodowego Programu Szczepień można wygrać gotówkę albo… elektryczną hulajnogę marki Segway. Szczęśliwcy mają zostać poinformowani o wygranej SMS-em i dostają 10 dni na odbiór nagrody, ale uważajcie — ktoś się może podszywać pod organizatora loterii i wysyłać fałszywe wiadomości!

Informacje o tym, można znaleźć na przygotowanej w tym celu rządowej stronie internetowej.

Po otrzymaniu informacji o wygranej należy udać się do witryny gov.pl/web/loteria/tygodniowe i tam sprawdzić, czy na liście widnieje wycinek naszych danych. Publikowane są tam imię wraz z pierwszą literą nazwiska i czterema pierwszymi cyframi numeru telefonu oraz informacji o rodzaju nagrody (gotówka w postaci 50 tys. zł lub hulajnoga elektryczna Segwey).

Co ciekawe, od razu podawani są laureaci nagrody i oraz lista rezerwowych, bo jest zrozumiałe — na zgłoszenie się po odbiór nagrody jest tylko 10 dni. To przy tym niezła wiadomość — ledwie w ubiegły weekend politycy wpadli na nowy sprytny plan, jak dorzucić do swej kasy dodatkowe 100 mln zł — chcą odzyskać od telekomów część naszych pieniędzy, ale wcale nie mają zamiaru oddawać ich nam…

W przypadku loterii szczepiennej nieodebrane nagrody nie przepadają na rzecz państwa — a przynajmniej nie od razu.

Swoją drogą jeśli dostaliście SMS-a o wygranej, ale nie możenie znaleźć się na liście nagród, to się nie zniechęcajcie — autor rządowej strony internetowej najwyraźniej od dwóch miesięcy nie potrafi naprawić sortowania dat. Z tego powodu dzisiejsza data, czyli 15 września, znalazła się na liście odnośników do wyników z konkretnych dni zaraz za 14 lipca, ale przed… 18 sierpnia 2021 r.

zrzut ekranu ze strony z wynikami loterii szczepionkowej
Zrzut ekranu ze strony gov.pl z wynikami tygodniowego losowania w loterii szczepionkowej

Jeśli nie zaliczacie się do grupy szczęśliwców, która po przyjęciu szczepionek takich jak Pfizer, AstraZeneca, Moderna lub Johnson&Johnson zdobyła dzisiaj gotówkę albo nagrodę rzeczową, a zgłoszenie się do akcji macie już za sobą, to mamy przy tym dobrą wiadomość. Oprócz nagród natychmiastowych i tych przyznawanych co tydzień dochodzą do dwie inne szansy na zdobycie nagrody. 

Loteria Narodowego Programu Szczepień — jak się zapisać?

Każda osoba, która wzięła udział w akcji, bierze udział w losowaniu miesięcznym, podczas którego przyznawane są zwycięzcom pieniądze oraz samochody marki Toyota. Oprócz tego zaplanowane jest na samy koniec losowanie głównych nagród wśród wszystkich uczestników loterii szczepiennej. Do wygrabia są w nim dwa samochody Toyota C-HR oraz dwie nagrody pieniężne na kwotę 1 mln zł każda.

A jak się zapisać do loterii, w której pula na gród to 22,7 mln zł? Trzeba wejść na stronę pacejnt.gov.pl, zalogować się na swoje internetowe konto pacjentach (np. za pomocą profilu zaufanego lub nowego dowodu osobistego) i kliknąć stosowny przycisk, który naprawdę trudno jest przegapić. Oprócz tego można zadzwonić na numer 989 lub udać się do punktu szczepień i tam wyrazić chęć udziału w akcji.

Loteria szczepionkowa — pełne zasady

Więcej informacji na temat akcji promocyjnej można znaleźć na stronie gov.pl/web/loteria. Umieszczono na niej wszystkie niezbędne informacje dla uczestników loterii szczepionkowej oraz pełny regulamin. Zapisy na loterię szczepionkową trwają od 1 lipca do 30 września.

Co istotne, do udziału w loterii szczepionkowej można zapisać się już po przyjęciu szczepionki, jak i przed tym. Każdy uczestnik, który się zapisze do niej i zarejestruje samo szczepienie przed 4 października, będzie miał łącznie aż cztery szanse na wygraną.