1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Nauka
  4. Tech

Loteria szczepionkowa — już dziś losowanie nagród! Sprawdź, czy wygrałeś

loteria szczepionkowa zapisy nagrody kto wygral lista

Loteria szczepionkowa ma się już ku końcowi, ale nadal można wygrać w niej nagrody za przyjęcie szczepionki na koronawirusa. Dzisiaj odbędzie się nowe losowanie. Jak wziąć udział w loterii szczepionkowej? Wyjaśniamy, jak się zapisać.

Polacy nie są zbyt chętni do tego, żeby się szczepić na koronawirusa, chociaż zaczyna się jesień i dzieci wróciły do szkół, a nad nami ciąży teraz widmo 4. fali pandemii Covid-19. Cały czas daleko nam też do tzw. odporności stadnej, ale rząd spodziewał się tego scenariusza. Kilka miesięcy zdecydowano, że będziemy zachęcani do przyjęcia szczepionek za sprawą metodą marchewki zamiast kijka.

Akcja nazywana oficjalne Loterią Narodowego Programu Szczepień, czyli tzw. Loteria szczepionkowa, ruszyła oficjalnie już w czerwcu 2021 r. Mogą w niej udział wszyscy chętni dorośli obywatele Polski, którzy zdecydowali się na przyjęcie szczepionki takiej jak Pfizer, AstraZeneca, Moderna lub Johnson&Johnson lub zrobią to przed 4 października 2021 r.

Nie wszystkie osoby, którym mają tzw. paszport covidowy, wezmą z automatu udział w losowaniu nagród w loterii szczepionkowej, która wystartowała 1 lipca 2021 r. Aby się zarejestrować w loterii organizowanej ze wsparciem Totalizatora Sportowego, można zadzwonić na nr 989 lub udać do punktu szczepień. Inna opcja to wejście na stronę pacjent.gov.pl i zalogowanie się do Internetowego Konta Pacjenta. 

Tożsamość w ramach Internetowego Konta Pacjenta można potwierdzić na kilka sposobów. Podstawowy to użycie danych uprzednio utworzonego profilu zaufanego, a inny sposób to wykorzystanie e-dowodu osobistego. Oprócz tego dostępna jest opcja zalogowania się przez usługę Moje ID; tę usługę można skonfigurować w wybranych bankach takich jak PKO BP, Pekao S.A, Inteligo, BOŚ Bank itp.

Co można wygrać w loterii szczepionkowej?

Wszystkie osoby, które po zalogowaniu się na Internetowe Konto Pacjenta zgłosiły chęć udziału w loterii szczepionkowej przed 30 września 2021 r., mogą liczyć w ramach jednego zgłoszenia na kilka nagród, a pula to 22,7 mln zł. Oprócz gotówki można zdobyć samochody oraz hulajnogi elektryczne — zarówno zaraz po zgłoszeniu, jak i co tydzień, raz w miesiącu i na sam koniec tej akcji promocyjnej.

W ramach nagrody natychmiastowej można otrzymać 200 zł lub 500 zł zaraz po zgłoszeniu się, na co ma szansę odpowiednio co 500 i co 200 osoba biorąca udział w loterii szczepionkowej. Do tego dochodzą nagrody tygodniowe: po 50 tys. zł dla łącznie 60 osób oraz 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot. Raz w miesiącu sześciu obywateli wygrywa też po 100 tys. zł, a tyle samo ludzi dostaje Toyotę Corollę.

Nowi tygodniowi zwycięzcy loterii szczepionkowej zostaną ogłoszeni zgodnie z planem dziś, czyli 7 września 2021 r. Szczęśliwcy, którzy otrzymają pieniądze lub hulajnogi, zostaną poinformowani o tym SMS-em na numer telefonu podany w ramach zgłoszenia. W wiadomości powinien znaleźć się link do formularza. Po jego wypełnieniu nagroda zostanie przekazana, na co organizator daje sobie czas od 31 stycznia 2022 r.

loteria szczepionkowa zapisy sms nagrody
Lista nagród w loterii szczepiennej

Przed wypełnieniem takiego formularza warto się upewnić, że nie padamy właśnie ofiarą oszustwa. Nawet jeśli SMS informujący o wygranej nie budzi podejrzeń, to warto wejść na stronę Loterii Narodowego Programu Szczepień i sprawdzić, czy figuruje tam nasze imię i pierwsza litera nazwiska. Nie trzeba się też specjalnie spieszyć — na wypełnienie formularza mamy aż 10 dni.

Przed nami jeszcze wielki finał loterii szczepionkowej.

Na sam koniec akcji czterech obywateli naszego kraju może liczyć na nagrodę główną. W ramach ostatniego losowania wszystkie osoby, które wzięły udział w loterii szczepionkowej, będą miały szansę na wygraną, a w puli są dwie nagrody pieniężne po milion złotych każda oraz dwa samochody Toyota C-HR.

Więcej informacji na temat akcji promocyjnej można znaleźć na stronie gov.pl/web/loteria. Umieszczono na niej wszystkie niezbędne informacje dla uczestników loterii szczepionkowej oraz pełny regulamin. Przypominamy też, że tak jak na samo szczepienie można zapisać się SMS-em (wystarczy wiadomość SzczepimySie na nr 880333333), tak w przypadku loterii nie jest to możliwe.

Zapisy na loterię szczepionkową trwają od 1 lipca do 30 września. Co istotne, do udziału w loterii szczepiennej można zapisać się już po przyjęciu szczepionki, jak i przed tym. Każdy uczestnik, który się zapisze do niej i zarejestruje samo szczepienie przed 4 października, będzie miał łącznie aż cztery szanse na wygraną.