1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Nauka
  4. Tech

Drugie miesięczne losowanie nagród w loterii szczepionkowej — są już wyniki

loteria szczepionkowa wyniki nagrody losowanie miesieczne tygodniowe

Odbyło się drugie losowanie nagród miesięcznych w loterii szczepionkowej. Sprawdź, czy w Loterii Narodowego Programu Szczepień wygrałeś samochód lub pieniądze.

Loteria szczepionkowa to jeden z pomysłów naszego rządu na to, by zachęcić obywateli do chronienia się przed koronawirusem wywołującym chorobę Covid-19. Niestety ciąży nad nami widmo czwartej fali pandemii, do której może przyczynić się powrót dzieci do szkół, a nadal nie osiągnęliśmy tzw. odporności stadnej.

Politycy uznali, że do szczepienia może przekonać nas marchewka, a nie kijek. Polacy, którzy zdecydowali się już wcześniej przyjąć szczepionki takie jak Pfizer, AstraZeneca, Moderna lub Johnson&Johnson lub zdecydują się na to przed 4 października 2021 r., mają szanse na nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Loteria szczepionkowa — losowanie nagród

Akcja nazywana oficjalnie Narodowym Programem Szczepień ruszyła pod koniec czerwca 2021 r., a pierwsze nagrody przyznawane są od lipca. Szanse na nie mają wszyscy dorośli obywatele, którzy się zaszczepią oraz zarejestrują — czy to w punkcie szczepień, czy to na infolinii 989, czy to przez internet na Internetowym Koncie Pacjenta; niestety rejestracja przez SMS nie jest możliwa.

Pod koniec akcji promocyjnej 4 osoby dostaną nagrody główne — dwie z nich po milionie złotych, a dwie po samochodzie Toyota C-HR. Zaraz po rejestracji można też liczyć na nagrodę natychmiastową w wysokości 200 zł lub 500 zł, które przypadają odpowiednio co 500 i co 200 osobie biorącej udział w loterii. Organizowane są też losowania nagród dodatkowych, a łącza pula to 22,7 mln zł.

Dzisiaj, czyli 8 września 2021 r., odbyły się losowanie tygodniowe oraz drugie losowanie miesięczne w ramach loterii szczepionkowej.

W ramach losowania tygodniowego w loterii szczepionkowejvjak zwykle 60 osób otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł, a 720 obywatelom Polski biorących udział w akcji przyznano hulajnogi elektryczne marki Segway-Ninebot. Oprócz tego odbyło się losowanie miesięczne, w którym sześciu Polaków wygrało po 100 tys. zł, a kolejnych sześciu auto: Toyotę Corollę.

Nagrodzone osoby, które wygrały w loterii szczepionkowej pieniądze, hulajnogi lub samochody, zostaną poinformowani o tym SMS-em na numer telefonu podany w ramach zgłoszenia. W wiadomości powinien znaleźć się link do formularza, a po jego wypełnieniu nagroda zostanie przekazana szczęśliwcowi (na co organizator daje sobie czas od 31 stycznia 2022 r.).

Wyniki loterii szczepionkowej z 8 września znajdują się tutaj.

Aby wziąć udział w loterii szczepionkowej i mieć szansę na wygraną, należy wyrazić taką chęć w punkcie szczepień lub po wykonaniu połączenia na numer 989, a alternatywą jest rejestracja przez internet na stronie pacjent.gov.pl. Tożsamość w ramach tzw. Internetowego Konta Pacjenta można potwierdzić na kilka różnych sposobów.

loteria szczepionkowa zapisy sms nagrody
Lista nagród w loterii szczepionkowej

Podstawowa metoda uwierzytelniania wymaga użycia profilu zaufanego. Inny sposób to wykorzystanie e-dowodu osobistego, a oprócz tego mamy możliwość zalogowania się do Internetowego Konta Pacjenta przez usługę Moje ID dostępną w wybranych bankach (PKO BP, Pekao S.A, Inteligo, BOŚ Bank itp.).

Uwaga! Przed wypełnieniem formularza warto się upewnić, że nie padamy właśnie ofiarą oszustwa.

Nawet jeśli treść SMS-a informujący o wygranej nie budzi naszych podejrzeń, to i tak warto się upewnić poprzez wejście na stronę Loterii Narodowego Programu Szczepień, aby sprawdzić, czy figuruje tam nasze imię i pierwsza litera nazwiska. Nie trzeba się też specjalnie spieszyć — na wypełnienie formularza, który uprawnia do odbioru wygranej, mamy aż 10 dni.

Więcej informacji na temat akcji promocyjnej można znaleźć na stronie gov.pl/web/loteria. Umieszczono na niej wszystkie niezbędne informacje dla uczestników loterii szczepionkowej oraz pełny regulamin. Zapisy na loterię szczepionkową trwają od 1 lipca do 30 września.

Co istotne, do udziału w loterii szczepionkowej można zapisać się już po przyjęciu szczepionki, jak i przed tym. Każdy uczestnik, który się zapisze do niej i zarejestruje samo szczepienie przed 4 października, będzie miał łącznie aż cztery szanse na wygraną.