REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Nauka
  3. Koronawirus

Czwarta fala zachorowań na koronawirusa. Minister Zdrowia przekazał najnowsze dane

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów monitorujących trendy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, właśnie „przekroczyliśmy barierę czwartej fali”. Jak poinformował dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski, w ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 1200 nowych zakażeń koronawirusem. Dane za ostatnie 24 godziny zostaną opublikowane o godzinie 10:30.

Czwarta fala koronawirusa. Minister Zdrowia przekazał najnowsze dane
REKLAMA

Minister zdrowia jednocześnie zaznaczył, że jest to trend, którego się spodziewano, a dynamika wzrostu zachorowań jest aktualnie nieco niższa niż jeszcze dwa tygodnie temu i wynosi ok. 40 proc. tydzień do tygodnia. Oznacza to, że pandemia rozwija się tak, jak wcześniej przewidywali naukowcy.

REKLAMA

Choć hasło „przekroczenie czwartej fali pandemii” brzmi bardzo nośnie, to jest to jedynie przekroczenie całkowicie arbitralnie ustalonej liczby 1000 zakażeń w ciągu doby. Wbrew alarmistycznemu wydźwiękowi, tempo przyrostu liczby zakażeń jest niższe niż w zeszłym roku, nawet pomimo tego, że w tym roku w środowisku obecne są warianty koronawirusa znacznie bardziej zakaźne niż w ubiegłym roku.

Co to dla nas oznacza?

Jest nadzieja na to, że w tym roku nie musimy liczyć się z ogólnokrajowymi lockdownami. Zarówno minister zdrowia jak i politycy wskazują, że z takimi ograniczeniami jak w zeszłym roku nie będziemy musieli się już mierzyć.

REKLAMA

Warto zauważyć, że aktualna lepsza sytuacja pandemiczna jest zasługą tych osób, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy zaszczepiły się przeciwko COVID-19. To właśnie fakt szczepienia, a tym samym ochrony przed ciężkim przebiegiem choroby COVID-19 sprawia, że w szpitalach nie ma na razie ryzyka przepełnienia, a tym samym nie jest konieczne wprowadzanie ograniczeń w życiu milionów Polaków. Aktualnie w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest niemal 19,5 mln osób.

Choć to może wydawać się niesprawiedliwe, na lepszej sytuacji skorzystają także ci ignoranci, którzy postanowili wierzyć „ekspertom z Facebooka/YouTube’a”, zamiast naukowcom. W swojej nieskończonej głupocie będą teraz chodzili i przekonywali, że jest tak jak się spodziewali - żadnej pandemii nie ma, na nic nie zachorowali.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA