1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Nauka

Loteria szczepionkowa już dzisiaj. Za kilka godzin sześć osób będzie bogatsze o 50 tys. zł

covid 19 szczepionka sputnik v

W wielu kulturach siódemka to szczęśliwa liczba. Dzisiejsze losowanie loterii szczepionkowej to już siódme losowanie z kolei. Być może zatem tobie uda się wylosować jakąś nagrodę?

Oczywiście, aby wziąć udział w loterii szczepionkowej trzeba być... zaszczepionym przeciwko COVID-19 i zarejestrować się w loterii. Jeżeli spełniasz te dwa warunki, to warto obserwować dzisiejsze losowanie.

Kiedy najbliższe losowanie nagród w loterii szczepionkowej?

Najbliższe, siódme z kolei losowanie nagród w loterii szczepionkowej zaplanowane jest już na dzisiaj, 25 sierpnia 2021 r. Tak jak w ubiegłych tygodniach, losowanie nagród tygodniowych odbywa się w każdą kolejną środę.

Gdzie sprawdzić, czy wygrałem w loterii szczepionkowej?

Spokojnie, każda osoba, która wygra jakąkolwiek nagrodę zostanie powiadomiona o wygranej za pomocą wiadomości SMS przesłanej na numer telefonu podczas rejestracji w loterii. Jeżeli jednak nawet otrzymałeś/otrzymałaś takiego SMSa, na wszelki wypadek należy sprawdzić stronę rządową Loterii Narodowego Programu Szczepień. Po każdym losowaniu publikowana jest tam lista zwycięzców, na której znajduje się imię i pierwsza litera nazwiska wszystkich zwycięzców wraz z początkiem ich numerów telefonów.

Nagrody! Co można wygrać w Loterii Narodowego Programu Szczepień?

To pytanie właściwie powinno być na początku. Wszak jeżeli nagrody nie są interesujący, to nie ma sensu czytać dalej. Ale po kolei.

W losowaniach tygodniowych odbywających się w każdą kolejną środę można wygrać jedną z sześciu nagród pieniężnych o wartości 50 tys. zł lub jedną z sześciu hulajnóg elektrycznych Ninebot marki Segway. Zważając na to, że aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy jedynie wyrazić chęć, to są to świetne nagrody. Dla bardziej wybrednych są jeszcze losowania miesięczne oraz losowanie finałowe.

W losowaniach miesięcznych można wygrać nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł lub Toyotę Corollę Hybrid.

Na sam koniec, w losowaniu finałowym Loterii Narodowego Programu Szczepień będzie można wygrać jedną z dwóch Toyot C-HR oraz jedną z dwóch nagród pieniężnych o wartości... okrągłego miliona złotych.

Nie udało się? Spokojnie, jest jeszcze kilka szans

Jeżeli jednak dzisiaj nie wygrasz żadnej nagrody, pamiętaj, że przed tobą jeszcze kilka losowań. Kolejne już w najbliższą środę.

  • 1 września: rejestracja wymagana od 23 sierpnia do 29 sierpnia 2021
  • 8 września: rejestracja wymagana od 30 sierpnia do 5 września 2021
  • 15 września: rejestracja wymagana od 6 września do 12 września 2021
  • 22 września: rejestracja wymagana od 13 września do 19 września 2021
  • 6 października: rejestracja wymagana od 20 września do 30 września 2021

Losowania miesięczne odbędą się natomiast w następujących dniach:

  • 8 września: rejestracja wymagana 1 sierpnia do 31 sierpnia 2021 r.
  • 6 października: rejestracja wymagana 1 września do 30 września 2021 r.

Jak to jeszcze się nie zarejestrowałeś? Aby wziąć udział w loterii, musisz:

Tak naprawdę wcale za dużo nie trzeba robić. Wystarczy wejść na swoje Internetowe Konto Pacjenta i wypełnić formularz uczestnictwa, zaznaczyć wszystkie wymagane zgody i podać aktualny numer telefonu. To właśnie na ten numer zostanie do ciebie wysłana informacja o ewentualnej wygranej. Jeżeli nie przepadasz za formularzami internetowymi, do loterii możesz zarejestrować się telefonicznie dzwoniąc na infolinię pod numerem 989. Cała procedura zajmie dosłownie kilka minut.