Koronawirus  /  News

Szczepionkowa loteria ruszyła. Zobacz, jak się zarejestrować, żeby wygrać samochód, hulajnogę albo milion złotych

Loteria Narodowego Programu Szczepień

Loteria Narodowego Programu Szczepień to program mający na celu zachęcić Polaków do zaszczepienia się. Osoby, które mogą już pochwalić się przyjęciem dwóch dawek, mają szansę zagarnąć nagrody.

Rząd zapowiedział loterię pod koniec maja. Dziś, 1 lipca, konkurs wystartował. Każdy, kto przyjął dwie dawki szczepionki, może liczyć na szczęście w czterech kategoriach.

Jak to, dwie dawki? Przecież wcześniej na profilu #Szczepimy się podkreślano, że „w loterii uczestniczyć będzie mógł KAŻDY kto od początku NPS skorzystał z rejestracji i przyjął pierwszą dawkę”. Uczestniczyć, owszem, może – bo rejestracja jest możliwa. Ale w losowaniu brać udział będzie dopiero po przyjęciu drugiej dawki, a pełne zaszczepienie jest później gwarancją zdobycia nagrody.

Loteria Narodowego Programu Szczepień: co jest do wygrania?

Codziennie do wygrania jest 500 zł, przyznawane co 2 tys. osobie i 200 zł co 500 zaszczepionej osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł, a nagrodzeni otrzymają kod do bankomatu PKO BP, który umożliwi wypłatę nagrody.

Do tego dochodzą losowania tygodniowe. Przygotowano ich 12 i odbywać się będą co każdą środę. W nich do wygrania jest 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot.

W trakcie trwania loterii odbędą się też trzy losowania co miesiąc. Tutaj już pula rośnie, bo przygotowano 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych oraz 6 samochodów osobowych Toyota Corolla.

Milionerzy w wersji szczepionkowej

W finałowym losowaniu, które odbędzie się 6 października, do zgarnięcia są 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz 2 samochody osobowe Toyota C-HR.

Zwycięzcy nagród zostaną mając zostać poinformowani o wygranej w ciągu 2 dni roboczych od dnia losowania. Najpóźniej 12 października – bo 8 to akurat piątek - będziecie więc wiedzieć, czy jesteście milionerami lub czy szczepienie pozwoli wsiąść za kierownicę nowej, tej lepszej fury.

Co jednak ważne, każdy uczestnik loterii bierze udział w losowaniu tylko raz – jest to najbliższe losowanie nagrody tygodniowej, miesięcznej oraz finałowej. Jeśli nie poszczęściło wam się za pierwszym razem, to wypadacie z gry.

Loteria dla zaszczepionych: jak się zarejestrować?

Loteria trwa do 30 września 2021 r. Żeby się zarejestrować, wystarczy zalogować się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. IKP ma już wszelkie niezbędne dane, więc jedyne, co należy zrobić, to potwierdzić numer telefonu, na który przyjdzie informacja o ewentualnej nagrodzie.

W loterii biorą udział ci, którzy już są zaszczepieni – nie trzeba się więc obawiać, że jeśli przyjęliście dwie dawki przed 1 lipca to nie macie szans na nagrodę. Natomiast jeżeli druga dawka dopiero przed wami, to również weźmiecie udział w losowaniu, ale w tych odbywających się po drugiej dawce. Zgłoszenie można wysłać nawet teraz.

Szczepcie się, bo nagrody są tylko teraz. Potem za szczepionkę trzeba będzie zapłacić?

Już rząd w taki sposób „straszy” osoby unikające szczepienia. Minister zdrowia podkreślił, że tylko do 30 września mamy gwarancję bezpłatnych szczepień. Niewykluczone, że trzecia dawka, której przyjęcie może być konieczne do zwiększenia odporności, będzie płatna. Nawet jeśli to tylko straszenie, by potem z dumą pochwalić się bezpłatną trzecią dawką, to bardzo ryzykowne z wizerunkowego punktu widzenia.