1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Nauka
  4. Tech

Absurdalna sytuacja. Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień w Polsce. Nikt nie wie, co chcieli osiągnąć

antyszczepionkowcy
735 interakcji
dołącz do dyskusji

W Grodzisku Mazowieckim doszło do szarpaniny i pobicia po tym, jak grupa antyszczepionków próbowała wedrzeć się do punktu szczepień.

Do zajścia doszło w niedzielę, 25 lipca. Pod punktem szczepień zlokalizowanym w grodziskiej Mediatece zebrał się tłum tzw. Polskich Żółtych Kamizelek. Doszło do wymiany zdań z ochroniarzami i próby wdarcia się do budynku. Ostatecznie skończyło się interwencją policji i zatrzymaniem 2 agresywnych uczestników protestu, którzy pobili ochroniarza i znieważyli policjantów.

Policja zatrzymała dwóch antyszczepionkowców

Jak informuje grodziska policja uczestnikom zdarzenia postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza.

Do sytuacji odniósł się minister zdrowia

Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować.

Napisał na Twitterze Adam Niedzielski.

Co chcieli osiągnąć antyszczepionkowcy atakując punkt szczepień?

Tu pojawia się problem, bo tak naprawdę nikt nie wie, jaki był cel protestu. Na facebookowej stronie Polskich Żółtych Kamizelek można przeczytać, że członkowie tej inicjatywy są:

Zjednoczeni do walki, zmęczeni systemem. Wolni ludzi podejmują inicjatywę stawiającą opór bezprawiu rządu i policji.

Trudno jednak zrozumieć, co miał na celu atak na konkretny punkt szczepień i ochroniarzy, którzy bronili wejścia do budynku. Można jedynie kpiąco stwierdzić, że jego uczestnicy, chcieli „uratować” mieszkańców Grodziska przed szczepieniem.

Podczas protestu w Bydgoszczy, inna grupa antyszczepionkowców oprócz wolnościowych haseł przekonywała, że „druga wojna była zrobiona tylko po to żeby mordować Słowian i żeby powstało państwo Izrael”. Jak widać zatem, tego typu protesty stają się okazją do propagowania teorii spiskowych i manifestowania antysystemowej postawy, a pandemia jest tylko pretekstem.