REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Koronawirus

Lepsze niż te z biedry. Antygenowe testy na koronawirusa będą sprzedawane w Lidlu

Od piątku w sklepach sieci Lidl będzie można kupić antygenowe testy na COVID-19.

Lepsze niż te z biedry. Antygenowe testy na koronawirusa będą sprzedawane w Lidlu
REKLAMA
323 interakcji
dołącz do dyskusji

Lidl rozpoczyna sprzedaż testów antygenowych Boson Biotech. Cena jednego testu wynosi 19,80 zł, ale można będzie je kupić wyłącznie w 5- paku. Jak łatwo policzyć za całe opakowanie zapłacimy 99 zł.

REKLAMA

Test, który zaoferuje Lidl jest bezkrwawy. W celu przeprowadzenia go konieczne jest pobranie wymazu z nosa lub gardła za pomocą szpatułki. Na wynik poczekamy 15 minut.

Antygenowy test na koronawirusa w Lidlu - czy warto?

Test antygenowy podobnie jak serologiczny daje nam wiedzę o zakażeniu SARS-CoV-2 w przypadku wyniku dodatniego. Niestety wynik ujemny nie rozstrzyga ostatecznie o tym, czy rzeczywiście nie jesteśmy chorzy.

Test antygenowy jest mniej czuły niż test molekularny, ale daje większą pewność niż test serologiczny, czyli taki, jaki trafił do dyskontów w marcu.

Lidl podaje, że dokładność testu, który trafi w piątek do sprzedaży wynosi 98,72 proc., a jego czułość to 96,77 proc. Przy czym należy pamiętać, że testy tego typu najbardziej miarodajne wyniki dają, w pierwszych dniach od wystąpienia objawów. Dla porównania test genetyczny pozostaje dokładny również w późniejszym okresie.

Sieci handlowe sprzedają testy na COVID od miesięcy

REKLAMA

Sieci handlowe działające w Polsce od kilku miesięcy sprzedają testy na koronawirusa.

W marcu testy serologiczne wprowadziły m.in. Biedronka i Lidl. W początkowym okresie sprzedaży testy były trudno dostępne i niemal trzeba było na nie polować.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA