Koronawirus  /  News

Wygrałeś z USOS-em, poradzisz sobie z koronawirusem. Ruszyły rejestracje na szczepienia dla 18-29-latków

Picture of the author

Ruszyły właśnie zapisy na szczepienia dla 18-29-latków, tymczasem system rejestracji na szczepienia porównywany jest do USOS-a, czyli Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów działającego na polskich uczelniach. Rząd zapewnia, że ten pierwszy działa lepiej.

Każdy kto studiował i miał okazję zapisywać się na zajęcia przez USOS-a, zrozumie krążące po sieci memy porównujące Uniwersytecki System Obsługi Studiów do tego rejestrującego na szczepienia. Studenci opracowali wiele strategi „wbijania” na interesujące ich zajęcia. Jedną z nich jest np. otwarcie w osobnej karcie każdego przedmiotu i odświeżania przeglądarki w momencie startu zapisów. Jeżeli ktoś jest szybki i system akurat nie padnie, jest duża szansa, że się uda (sprawdziłem to!).

Ruszyły zapisy na szczepienia dla 18-29-latków

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień właśnie zręcznie zagrał na tych skojarzeniach.

Minister zapewnia, że rząd rzucił wszystkie siły, by system zapisów okazał się bardziej wytrzymały niż USOS. Jest ku temu okazja, bo 4 maja ruszyły zapisy dla 18-29-latków, czyli obecnej grupy docelowej słynnego USOS-a.

Dworczyk nie tylko twierdzi, że system działa sprawnie, ale też zachęca, by zapisani (i zaszczepieni) zachęcali) znajomych do szczepień.

...bo to najkrótsza droga na szybki powrót do normalności

- twierdzi minister

Jak zapisać się na szczepienie przeciwko covid?

Sposób zapisu jest kilka. Na rządowych stronach przeczytamy następujące wskazówki:

Zarejestrować się można w następujący sposób:

  • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

W otwartej właśnie rejestracji dla 18-29-latków mogą wziąć udział osoby, które wypełniły wcześniej formularz chęci zaszczepienia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst