Koronawirus  /  News

Na Podlasiu jest strefa wolna od koronawirusa. W Kolnie od tygodnia nie zarejestrowano żadnego przypadku

Picture of the author

Kolno to powiat, w którym mieszka 38 tys. osób i w którym od tygodnia nie zarejestrowano ani jednego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Gratulujemy.

Brak nowych zakażeń w Kolnie wykrył Michał Rogalski, analityk-amator, który publikuje dane dotyczące pandemii w Polsce na Twitterze. Drugim pasjonatą, który na podstawie danych publikowanych przez Rogalskiego tworzy mapy obrazujące pandemiczną sytuację w naszym kraju jest Piotr Tarnowski. Obaj panowie odwalają kawał dobrej roboty i dostarczają nam dobre wiadomości, takie jak aktualna sytuacja w Kolnie.

Podlasie wygrywa z koronawirusem

Oprócz idealnego wyniku w Kolnie, całkiem nieźle dzieje się również w sąsiednim powiecie grajewskim, dla którego aktualny wskaźnik zakażeń wynosi 1,5 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Skąd takie dobre wyniki? Tłumaczy to Andrzej Duda, burmistrz Kolna, według którego mieszkańcy tego powiatu bardzo rygorystycznie stosowali się do wszystkich obostrzeń, po tym jak na początku pandemii w powiecie zarejestrowano wiele przypadków śmiertelnych.

Z danych dostarczonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kolnie wynika, że w wyniku zakażenia się koronawirusem, przez okres całej pandemii zmarło 100 mieszkańców powiatu kolneńskiego. W Kolnie aktualnie przebywa 6 osób chorych na COVID-19 i 28 objętych kwarantanną.

Z danych tych wynika również, że na terenie powiatu kolneńskiego wykonano już prawie 10 tys. szczepień przeciwko COVID-19, co oznacza, że szczepionki otrzymało już blisko 80 proc. tamtejszych mieszkańców. Możemy więc uznać, że Kolno osiągnęło na swoim terenie status odporności stadnej i powoli może myśleć o powrocie do normalności.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst