1. SPIDER'S WEB
 2. Koronawirus
 3. Nauka
 4. Tech

Program szczepień przyspiesza. Czterdziestolatkowie mogą od dziś zapisywać się na szczepienia

Czterdziestolatkowie mogą od dziś zapisywać się na szczepienia przeciwko COVID-19
106 interakcji
dołącz do dyskusji

Wbrew wcześniejszym rozpiskom, narodowy program szczepień przyspiesza. Jeżeli masz ponad 40 lat, prawdopodobnie możesz się umówić na szczepienie.

AKTUALIZACJA: Rząd wycofał się jednak ze swoich deklaracji. Zawieszono rejestrację, a osoby, którym udało się zarejestrować, otrzymają nowy termin. Więcej TUTAJ.

Rząd porzucił pierwotny plan szczepień w ramach grup i przyspieszył proces rejestracji. Według aktualnych informacji rejestracja miała być prowadzona zgodnie z następującym harmonogramem:

 • 12 kwietnia – rocznik 1962,
 • 13 kwietnia – rocznik 1963,
 • 14 kwietnia – rocznik 1964,
 • 15 kwietnia – rocznik 1965,
 • 16 kwietnia – rocznik 1966,
 • 17 kwietnia – rocznik 1967,
 • 19 kwietnia – rocznik 1968,
 • 20 kwietnia – rocznik 1969,
 • 21 kwietnia – rocznik 1970,
 • 22 kwietnia – rocznik 1971,
 • 23 kwietnia – rocznik 1972,
 • 24 kwietnia – rocznik 1973.

Każdego dnia miała ruszać rejestracja kolejnego rocznika. Mamy jednak potwierdzone informacje, że program zdecydowanie przyspieszył, bowiem młodsze roczniki mogą się zarejestrować już dziś.

Program rejestracji do szczepień na COVID-19 przyspieszył. Czterdziestolatkowie od dziś mogą rejestrować się na swoje szczepienia.

W naszej redakcji osoby mające 40 i więcej lat od dziś mogą zarejestrować się na szczepienie. Mamy potwierdzone szczepienia dla osób z roczników 1981, 1978 i 1977 r. Wbrew dotychczasowej rozpisce, te osoby już dziś zarejestrowały się na szczepienie w pierwszym możliwym terminie. Są terminy w kwietniu, w naszym przypadku między 2 a 27 dniem miesiąca.

Podobne doniesienia pojawiają się od rana w mediach społecznościowych. Czterdziestolatkowie dzielą się zrzutami ekranu pokazującymi pomyślny proces rejestracji.

Udało nam się zadzwonić na infolinię programu szczepień, na której nieco zdezorientowany pracownik nie potrafił powiedzieć, dlaczego program rejestracji przyspieszył. Według pracownika wszystko odbywa się według zaplanowanego harmonogramu.

Jak zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19?

Rejestracja przebiega online na stronie pacjent.gov.pl. Po zalogowaniu się na swój profil mamy szansę zobaczyć formularz pozwalający na rejestrację. Można umówić się na konkretny termin, przy czym nie ma możliwości wyboru szczepionki. Z naszych informacji wynika, że system przydziela preparaty firm Pfizer, Moderna i Astra Zeneca. Niekiedy konkretne terminy szczepienia mają przypisaną inną szczepionkę, co można sprawdzić podczas rejestracji.

Według naszych informacji kluczem do zobaczenia formularza rejestracji w swoim panelu na pacjent.gov.pl jest zgłoszony wcześniej wniosek o chęć zaszczepienia się. Jest to wniosek dostępny na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl. Wszystkie osoby, które zobaczyły dziś możliwość rejestracji na szczepienie, wypełniły wcześniej ten wniosek i otrzymały potwierdzenie.

Najmłodszym potwierdzonym przez nas rocznikiem, który dziś zarejestrował się na szczepienie, jest 1981 r. Jeżeli ukończyłeś 40 lat, warto sprawdzić swój profil na stronie pacjent.gov.pl