1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Tech

Lockdown zostanie z nami na dłużej. Rząd przedłuży dotychczasowe obostrzenia

Lockdown zostanie z nami na dłużej. Rząd przedłuży dotychczasowe obostrzenia

Niemal na pewno lockdown wprowadzony 27 marca zostanie przedłużony. Rząd nie zamierza za to wprowadzić narodowej kwarantanny - wynika z nieoficjalnych informacji.

Wprowadzony 27 marca, a ogłoszony 2 dni wcześniej lockdown, prawie na pewno zostanie przedłużony na kolejny okres - podaje Onet, powołując się na źródła rządowe. Z informacji, do których dotarli dziennikarze portalu wynika, że jeszcze wczoraj rozważano zaostrzenie obostrzeń w związku licznymi przypadkami zakażeń koronawirusem.

W piątek przyszły jednak pozytywne wiadomości. Minister zdrowia poinformował, że liczba zakażeń w porównaniu do ubiegłego piątku, spadła o 13 proc. i miało to miejsce przy 100 tys. wykonanych tekstów.

Zdaniem Adama Niedzielskiego ma to świadczyć o „odwróceniu tendencji III fali”. Jednoczenie szef resortu zdrowia zaapelował o odpowiedzialność w czasie świąt.

Po 9 kwietnia lockdown się nie skończy

Dotychczasowe obostrzenia nie zostaną najprawdopodobniej zniesione po 9 kwietnia. W zależności od liczby zakażeń rząd rozważy otwarcie żłobków i przedszkoli oraz powrót do szkół dzieci z klas I-III. Według informatorów Onetu gospodarczy lockdown potrwa dłużej i rząd zacznie planować luzowanie obostrzeń w połowie lub nawet pod koniec kwietnia.

25 marca rząd poinformował o zamknięciu żłobków, przedszkoli (z wyłączeniem dzieci, których rodzice pracują w służbach medycznych lub mundurowych). W placówkach handlowych i w kościołach wprowadzono ograniczenie do 1 os./20 m kw. Z kolei obiekty sportowe działają tylko na potrzeby sportu zawodowego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano o 30 546 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie kraju.