1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus

Rząd przedłuża lockdown. Wszystkie obostrzenia będą obowiązywać do 18 kwietnia

Wszystkie dotychczasowe obostrzenia obowiązywać będą do 18 kwietnia

To z pewnością nie jest jeszcze koniec pandemii. Rząd poinformował właśnie o nowych obostrzeniach w Polsce.

Przypomnijmy, że według ostatnich ustaleń, obostrzenia takie jak zamknięcie dużych sklepów meblowych i budowlanych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, zamknięcie przedszkoli i szkół dla młodszych uczniów oraz nowe limity dotyczące maksymalnej liczby osób przebywających w sklepach wielkopowierzchniowych miały obowiązywać do 9 kwietnia.

Dotychczasowe obostrzenia obowiązywać będą do 18 kwietnia

Ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiologiczną w Polsce, ogromne obciążenie naszej służby zdrowia i dużą liczbę nowych zakażeń, rząd postanowił, że wszystkie obostrzenia, które obowiązywały do tej pory, zostaną przedłużone do 18 kwietnia.

Rząd tym samym chce uchronić się od potencjalnego wzrostu zakażeń, który może być spowodowany wzmożoną mobilnością Polaków spowodowaną Świętami Wielkanocnymi. O tym, czy w rzeczywistości tak się stało, dowiemy się jednak za kilka dni.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że priorytetem dla rządu jeśli chodzi o obostrzenia jest ponowne otworzenie przedszkoli i szkół dla młodszych roczników uczniów. Oprócz tego ministerstwo zajmuje się tworzeniem nowych szpitali tymczasowych, które z pewnością przydadzą się przy kolejnych wzrostach liczby zakażonych osób, które będą wymagać hospitalizacji.