REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Koronawirus

Testy na COVID kupisz w Biedronce. Sieć zapowiada limity

Już od poniedziałku w sprzedaży detalicznej pojawi się pierwszy certyfikowany test na przeciwciała SARS-CoV-2 przeznaczony do masowej sprzedaży. Będzie łatwy w obsłudze i szybki w działaniu. Wyprodukowany został przez szwajcarską firmę Prima Lab.

test na koronawirusa biedronka
REKLAMA
561 interakcji
dołącz do dyskusji

W poniedziałek sieć sklepów Biedronka prawdopodobnie przeżywać będzie oblężenie. To właśnie ona, jako pierwsza, wprowadzi do obrotu test na przeciwciała SARS-Cov-2 - czytamy na Bizblog.pl. Sprzedawany będzie w cenie 50 zł, a Biedronka i twórcy testu – Prima Lab – zapewniają, że jest skuteczny, szybki i łatwy w obsłudze. Wspomnianą skuteczność mają gwarantować stosowne certyfikaty i normy ISO.

Jednorazowo będzie można kupić maksymalnie 3 testy.

Test Prima Lab to test serologiczny. Użytkownik będzie musiał zapewnić małą próbkę swojej krwi i odczekać 10 minut na wynik. Według organów certyfikujących, dokładność testu wynosi 98,3 proc.

Nie jest to przy tym pierwszy dostępny na terenie kraju test – jednak za sprawą powszechności będzie on pierwszym dostępnym na tak dużą skalę. Wszak sklepu Biedronka są gęsto rozsiane po całej Polsce.

Test na koronawirusa od poniedziałku w sklepach Biedronka. Co zrobić, gdy wykaże wynik pozytywny?

To wydaje się oczywiste, ale na wszelki wypadek: należy się wówczas niezwłocznie zgłosić na konsultację z lekarzem - według oficjalnych zaleceń każdy tekst serologiczny wymaga konsultacji. Co więcej, nawet sam producent namawia, by nie traktować rzeczonego testu jako wyroczni – mimo teoretycznie bardzo wysokiej skuteczności. Jeżeli podejrzewamy zarażenie COVID-em 19 a test daje wynik negatywny – i tak powinniśmy niezwłocznie zasięgnąć konsultacji medyczej.

REKLAMA

Dodatkowo Biedronka wprowadzi zabezpieczenia przed masowym wykupywaniem testu i późniejszej jego odsprzedaży w wyższej cenie. Jeden klient będzie mógł nabyć maksymalnie trzy testy podczas wizyty w Biedronce. Nie powinniśmy też rezygnować ze szczepień – nawet jeśli okaże się, że przechodziliśmy bezobjawowo COVID-19, choć wówczas dawka jest mniejsza.

Nie było lepszego momentu na wprowadzenie przez Biedronkę COVID-owego testu do obrotu. Dane są bezlitosne: trzecia fala pandemii jest już faktem.

Przeczytaj też: Test na COVID w Biedronce. Jak go zrobisz, masz 5 opcji

Zainteresował cię tekst? Udostępnij go lub polub na Facebooku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA