1. SPIDER'S WEB
  2. Koronawirus
  3. Nauka
  4. Tech

Minister podał datę powrotu uczniów do szkoły. Jeżeli pandemia pozwoli

Minister podał datę powrotu dzieci do szkoły. Jeżeli pandemii pozwoli
224 interakcji
dołącz do dyskusji

Minister edukacji i nauki jest krytycznie nastawiony względem nauki zdalnej. Jeszcze wczoraj ją krytykował, a dziś twierdzi, że powrót do szkół możliwy będzie już w pierwszej połowie kwietnia. Jeżeli pandemia pozwoli.

Niewykluczone, że do nauki hybrydowej klasy I-III wrócą już 12 kwietnia. Takie nadzieje wyraził minister Czarnek, cytowany przez Wyborcza.pl. Minister nauki i edukacji jest przy tym świadomy trzeciej fali epidemii i planowanego lockdownu, jednak zachowuje optymizm. Wspomniany lockdown powinien potrwać trzy tygodnie – a tuż po nim szkoły mogłyby zostać częściowo otwarte.

Minister Czarnek wielokrotnie przy tym podkreślał, że wszystko zależy od postępów w walce z pandemią koronawirusa. Dodał też, że zaszczepiono ok. 66 proc. nauczycieli, co ponoć jest zdecydowaną większością nauczycieli, którzy wyrazili chęć szczepienia.

Szkoły dla klas I-III otwarte od 12 kwietnia – wedle nadziei Ministra Czarnka. Ten nie jest fanem nauki zdalnej.

W wywiadzie dla Onetu, minister Czarnek krytycznie wypowiadał się o formie edukacji, jaką jest nauka zdalna. Podkreśla, że każda okazja na powrót dzieci do szkół – nawet na jakiś czas – powinna być wykorzystana. Zdaniem ministra same szkoły są też dobrze zabezpieczone epidemiologicznie, a problemem powodującym utrzymanie się trybu nauki zdalnej jest transport dzieci z i do szkoły.

- Nie szkoła, nie basen, nie, a także nie muzeum, ale wariant brytyjski odpowiada za gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 - uważa szef resortu edukacji. Wygląda więc na to, że ministrowi nie brakuje determinacji, by pomóc dzieciom. Przynajmniej w sposób, w jaki minister uważa za właściwy i z którym część epidemiologów nie może się zgodzić.