REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Koronawirus

Koniec z grupami szczepień. Rząd chce zaszczepić wszystkich do końca września

Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – wyraził na łamach Dziennika Gazety Prawnej nadzieje, że wszyscy chętni Polscy będą zaszczepieni jeszcze przed końcem jesieni. Krokiem w dobrą stronę może być rezygnacja z grup szczepień.

Koniec z grupami szczepień. Rząd chce zaszczepić wszystkich do końca września
REKLAMA

Rząd rozważa rezygnację z zapisów do Narodowego Programu Szczepień, jak wynika ze słów Michała Dworczyka. Szef KPRM deklaruje, że po zakończeniu pierwszego etapu najprawdopodobniej uruchomiona będzie rejestracja dla wszystkich zainteresowanych. Młodzi nie musieliby czekać aż starsi otrzymają swoje dawki. Dodatkowo brany pod uwagę jest pomysł, by w kwietniu ruszyły zapisy populacyjne, codziennie dla jednej grupy wiekowej. Jednego dnia 59-latkowie, drugiego 58-latkowie i tak dalej.

REKLAMA

COVID-19. W Polsce bez grup szczepień, zapisać się można w dowolnym wieku – pomysł rządu. Bo szczepionek ponoć już nie zabraknie.

Taki optymizm wyraził na łamach DGP Dworczyk, gdy przepytujący go dziennikarz zagaił o szczepionki dla ozdrowieńców. Zdaniem Dworczyka, jest to bez znaczenia, bo skończą się nasze problemy z brakiem szczepionek. Zapowiada też, że do końca kwietnia do kraju ma trafić kolejnych 7 mln dawek. Przyszłe dostawy mają być większe.

REKLAMA

Największe wyzwania Dworczyk widzi w liczbie punktów szczepień i w ich personelu. Dodaje też, że z 31 mln pełnoletnich Polaków 1,8 mln otrzymało już obie dawki szczepionki. Zdaniem dworczyka, po trzecim kwartale br. do zaszczepienia pozostaną tylko nieletni i ozdrowieńcy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA