REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Koronawirus

Koronawirus w Polsce: obostrzenia dla pozostałych województw to tylko kwestia czasu

Od jutra, tj. od 27 lutego, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego wejdą w życie nowe obostrzenia związane ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza, że podobne przepisy zostaną wprowadzone niedługo w pozostałej części naszego kraju.

Koronawirus w Polsce: obostrzenia dla pozostałych województw to tylko kwestia czasu
REKLAMA

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz poinformował, że w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 11 539 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To już trzeci z kolei dzień w tym tygodniu, w którym liczba zakażonych przekroczyła 10 tysięcy.

REKLAMA

Poprzedni tydzień wyglądał zresztą podobnie, co oznacza, że stwierdzenie naszego ministra zdrowia o tym, że w Polsce pojawiła się trzecia fala pandemii, jest jak najbardziej prawdopodobne.

Trzecia fala pandemii w Polsce

Oprócz warmińsko-mazurskiego duży wzrost zakażeń odnotowano również w województwach śląskim, dolnośląskim i świętokrzyskim.

— Mamy ponowne wzrosty na południu Polski. Trzecia fala na południu rośnie, więc to jest ponowny apel o rozwagę. To nie jest tak, że tylko woj. warmińsko-mazurskie zostało objęte obostrzeniami i nie możemy tych obostrzeń rozszerzyć na kolejne regiony - wskazał Andrusiewicz.

Andrusiewicz dodał również, że śladem za województwem warmińsko-mazurskim podążają województwa pomorskie i lubuskie. Jeśli w nadchodzącym tygodniu sytuacja będzie się pogarszać, rząd prawdopodobnie znów zaostrzy przepisy dot. pandemii, ogłaszając ponowne zamknięcie hoteli, kin, teatrów, muzeów, galerii sztuki i basenów na terenie całego kraju oraz przywracając w większym stopniu naukę zdalną.

REKLAMA

Niepokojącą rzeczą jest również to, że na terenie naszego kraju coraz częściej u zakażonych koronawirusem wykrywana jest tzw. mutacja brytyjska (ok. 10 proc. wszystkich pajcentów), którą według obecnej wiedzy naukowców o wiele łatwiej jest się zakazić, a dostępne obecnie na rynku szczepionki nie zapewniają przed nią tak dużej ochrony, jak przed oryginalnym szczepem.

Jeśli jest tak w rzeczywistości, to może okazać się, że rok 2021 będzie bardzo podobny do 2020, jeśli chodzi o izolowanie się w domach i społeczne dystansowanie się.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA