REKLAMA
 1. SPIDER'S WEB
 2. Tech
 3. Koronawirus

„Zgromadzenia do 5 osób (nie dotyczy bierzmowań oraz Świadków Jehowy)”. Generator obostrzeń przebija konfy Morawieckiego

Trzeba przyznać, że niektóre zakazy i obostrzenia wprowadzane przez nasz rząd są nieco absurdalne. Pożartować z nich postanowili twórcy strony koronawirus.lol, tworząc unikalny generator nowych obostrzeń.

koniec-nauczania-zdalnego koronawirus
REKLAMA
420 interakcji
dołącz do dyskusji

Pamiętacie, jak na samym początku pandemii jednym z obostrzeń było zabronienie wstępu do lasów państwowych? Dziś galerie handlowe są otwarte, ale większość polskich uczniów musi kontynuować naukę zdalną. Mogą to robić na przykład z galerii handlowych.

REKLAMA

Nie wszystkie przepisy wprowadzane przez rząd mają sens i nic dziwnego, że ktoś w końcu postanowił z tego zażartować.

koronawirus.lol - generator absurdalnych obostrzeń

Pozwolę sobie wkleić tutaj próbkę twórczości autorów strony:

 • W godzinach 12:00-12:30 zakupy mogą robić tylko osoby przyjmujące środki przeciwbólowe.
 • Obowiązuje zakaz organizacji urodzin oraz wystaw psów rasowych.
 • Hotele dostępne są tylko dla bezdomnych, funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, załóg Polskich Linii Lotniczych LOT oraz wędrownych kuglarzy.
 • W autobusach może być zajęte maks. 15 miejsc siedzących (lub 25% wszystkich miejsc).
 • W sklepach mięsnych i siłowniach może przebywać maks. jedna osoba na 3 m kw. pomieszczenia.
 • Zamknięte są centra wystawiennicze, przedsiębiorstwa usług komunalnych i fabryki akumulatorów litowo-jonowych.
 • Otwarte zostaną bazarki oraz sklepy średniopowierzchniowe, ale wyłącznie w weekendy.
 • Nauka zdalna w klasach 4-5 szkół podstawowych, w zespołach szkół oraz na uczelniach leśniczych, za wyjątkiem uniwersytetów korzystających z dofinansowania unijnego (chyba, że rektor stwierdzi inaczej).
 • W zgromadzeniach może uczestniczyć maks. 5 osób (nie dotyczy bierzmowań oraz spotkań Świadków Jehowy).

Bardzo podoba mi się to wyróżnienie dla wędrownych kuglarzy i zestawienie ich z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jeśli nudzi wam się na home office, kwarantannie lub na zdalnych lekcjach, zachęcam do zabawy.

Można się trochę pośmiać i poprawić sobie humor w oczekiwaniu na termin szczepienia, tudzież na koniec domowej kwarantanny. No i co by nie mówić, bardzo szanuję takie satyryczne pomysły, obśmiewające naszą rzeczywistość. Szczególnie jeśli nawiązują odrobinę do humoru w stylu Mony Pythona, tak jak robi to generator Koronawirus.lol.

Ogłaszam też konkurs bez nagród

REKLAMA

Gdyby ktoś chciał, niech zamieści w komentarzu najlepszy zestaw nowych obostrzeń, który uda mu się wygenerować na stronie koronawirus.lol. Komentarz z największą liczbą głosów przejdzie do historii, a pomysły w nim przedstawione porównamy do nowych obostrzeń, które zostaną przedstawione przez rząd 14 lutego. Powodzenia.

Podobał się ten tekst? Polub go lub udostępnij na Facebooku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA