Koronawirus  / News

Szczepimy się? Rządowa strona działa i wreszcie możemy zgłosić chęć szczepienia. Poradnik krok po kroku

Picture of the author

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 wchodzi w nowy etap. Możesz już do niego dołączyć deklarując chęć przyjęcia szczepionki.

O północy oficjalnie ruszyła strona, na której można zgłosić chęć wzięcia udziału w szczepieniach na COVID-19. Po początkowych trudnościach z opanowaniem ruchu na stronie, od rana serwis zdaje się działać bezbłędnie.

Jak podkreślają przedstawiciele rządu zgłoszenie chęci szczepienia nie jest jednoznaczne z rejestracją na szczepienie. Rejestracja będzie osobnym procesem, który ruszy dopiero wtedy gdy zostanie ogłoszony termin szczepienia dla konkretnej grupy wiekowej. Po takiej rejestracji w serwisie pacjent.gov.pl pojawi się e-skierowanie na szczepienie.

Zadeklaruj chęć wzięcia udziału w szczepieniu - krok po kroku

Wypełnij formularz

W formularzu dostępnym na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl wystarczy wpisać swoje imię, nazwisko, nr PESEL, e-mail oraz nr telefonu, zaznaczyć wszystkie niezbędne zgody i kliknąć "Wyślij formularz".

Jeżeli wszystko zrobisz dobrze, zobaczysz taki ekran:

Sprawdź skrzynkę e-mail

Drugim i zarazem ostatnim krokiem jest kliknięcie wielkiego, niebieskiego przycisku w mailu otrzymanym z serwisu e-Zdrowie. Naciśnięcie przycisku powinno zakończyć się wyświetleniem potwierdzenia zadeklarowania chęci udziału w szczepieniu.

I już. Teraz wystarczy uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozpoczęcie szczepień dla waszej grupy wiekowej. Obecne tempo szczepień wskazuje jednak, że niektóre grupy (młodych i zdrowych osób) muszą uzbroić się w ogromną dawkę cierpliwości, ale to już temat na zupełnie inną opowieść.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst