Koronawirus  / News

Ruszyła rejestracja na szczepienia przez internet. Zaczęła się od przerwy technicznej

Picture of the author
101 interakcji
dołącz do dyskusji

O północy z czwartku na piątek ruszyła rządowa strona, na której można zadeklarować swoją chęć szczepienia przeciw COVID-19. Okazało się jednak, że stworzenie prostego formularza przerosło autorów i już chwilę po północy w sieci pojawiły się liczne doniesienia o problemach z rejestracją.

Zaczynamy… od przerwy technicznej

Część osób nie miała nawet okazji zobaczyć jak wygląda formularz i strona, bowiem po wejściu na stronę szczepimysie.pacjent.gov.pl powitała ich informacja o trwającej przerwie technicznej.

Przepraszamy, formularz zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest aktualnie niedostępny. Trwają prace serwisowe. Dostępność formularza zostanie wkrótce przywrócona.

- taki ekran można było zobaczyć już minutę po północy.

Warto tutaj jednak zauważyć, że wiadomość o uruchomieniu takiej strony była dostępna w przestrzeni publicznej już od jakiegoś czasu i po prostu o północy chciało się zarejestrować na raz całkiem sporo osób. Być może strona nie była przygotowana na obsłużenie tak dużej liczby zainteresowanych.

OK, strona już działa… ale nie do końca

Gdy formularz już powrócił po ponad godzinie od uruchomienia strony, okazało się, że wypełnienie formularza to nie wszystko. Zgodnie z instrukcją, przesłanie formularza powinno zostać potwierdzone poprzez kliknięcie przycisku w mailu potwierdzającym.

Problem w tym, że żaden e-mail w skrzynce pocztowej się nie pojawiał. Część osób, która wypełniła formularz o 1-2 w nocy, otrzymała e-mail z łączem do potwierdzenia swojej deklaracji dopiero po 6 rano.

O godzinie 8:00 na szczęście strona zdaje się działać już prawidłowo. Miejmy nadzieję, że tak już zostanie i mieliśmy jedynie do czynienia z problemami wieku dziecięcego.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst