Koronawirus  / News

Szach mat, foliarze. Bill Gates zaszczepił się na COVID-19

Picture of the author

Bill Gates jest już po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki na COVID-19. Miliarder skorzystał ze swojego przywileju. I nie chodzi tu o majętność czy pozycję w społeczeństwie. To… senior.

Współzałożyciel Microsoftu od dawna już nie zajmuje się rynkiem IT. Niemal całą uwagę skupia na swojej i jego małżonki fundacji dobroczynnej – zajmującej się w dużej mierze problemami sanitarnymi i epidemiologicznymi w mniej zamożnych krajach. Nie dziwi więc fakt, że Gates i jego fundacja od samego początku były zaangażowane w walkę z COVID-19 – o czym szerzej piszemy na Spider’s Web+.

Powiązania Gatesa ze światem medycyny i informatyki oraz jego szczególna rozpoznawalność, dały przyczynek do przeróżnych mniej lub bardziej zabawnych teorii spiskowych. Tak zwani foliarze kojarzą miliardera z planami na eugeniczną kontrolę populacji czy wręcz z opracowaniem nanorobotów, które miałyby nas kontrolować i szpiegować – oczywiście wstrzykiwanych wraz z placebo w formie szczepionki. Bo tak, zazwyczaj wedle tych samych foliarzy, COVID-19 nie istnieje – to spisek i ściema.

Bill Gates już zachipowany. Znaczy się, zaszczepiony.

Miliarder pochwalił się na swoim koncie twitterowym, że właśnie otrzymał pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19. Skorzystał przy tym z przywileju – choć niezupełnie wynikającego z jego osoby bądź pozycji. Bill Gates kwalifikuje się już bowiem do grupy seniorów, którzy tak jak w naszym kraju, są szczepieni w na początku.

Gates dziękuje przy tym wszystkim zaangażowanym w opracowanie szczepionki, w tym badaczom, pacjentom testowym, prawodawcom i pracownikom służby medycznej. Dodaje też, że czuje się świetnie i nie ma żadnych powikłań.

Filantrop wzywa też wszystkich do pójścia w jego ślady. Prognozuje też, że dla niektórych za sprawą programu szczepień problem koronawirusa zakończy się jeszcze w tym roku. W naszym kraju, niestety, mogą być z tym problemy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst