REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Koronawirus

Kwarantanna narodowa od 28 grudnia w całej Polsce. W sylwestra godzina policyjna

Kwarantanna została oficjalnie zapowiedziana podczas dzisiejszej konferencji Ministerstwa Zdrowia. Nowe przepisy mają obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia.

Kwarantanna narodowa od 28 grudnia w całej Polsce. W sylwestra godzina policyjna
REKLAMA
351 interakcji
dołącz do dyskusji

Co to oznacza? Oprócz dotychczasowych obostrzeń, rząd ogłosił, że 28 grudnia zostaną zamknięte hotele, galerie handlowe i stoki narciarskie.

REKLAMA

Kwarantanna narodowa

Z danych rządowych wynika, że epidemia w Polsce nieco spowolniła i nie przekroczyliśmy zakładanego przez rząd progu, który spowodowałby automatyczne wprowadzenie kwarantanny narodowej, niemniej jednak i tak ją wprowadzamy. Być może jest to reakcja na wprowadzane obostrzenia w innych krajach europejskich. Niemcy, Czechy i Słowacja szykują się na trzecią falę pandemii i wprowadzają u siebie surowe restrykcje.

— Apeluję do każdego z państwa, każdego Polaka, o odpowiedzialność: za siebie, za swoich bliskich, za zachowanie, które przestrzega normy i regulacje, które wprowadzamy. Wiem jednak, że same apele nie pomogą, same apele to za mało - powiedział Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji.

Jeśli chodzi o nowe restrykcje, to w zasadzie ograniczają się one do zamknięcia hoteli, galerii handlowych i stoków narciarskich. Być może, do 28 grudnia Ministerstwo Zdrowia uzupełni tę listę o kolejne obostrzenia. Na razie jednak to jedyne nowe obostrzenia, które zostaną wprowadzone na stałe.

Do tego dochodzi jeszcze godzina policyjna w noc sylwestrową

REKLAMA

Oficjalnie nazwano to zakazem przemieszczania się, który będzie obowiązywał od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 06:00 dnia 1 stycznia. Celem tego obostrzenia jest oczywiście uniemożliwienie gromadzenia się ludzi na ulicach, co w Sylwestra jest dość powszechnym zjawiskiem. Osoby, które złamią ten zakaz zostaną ukarane mandatem.

Kwarantanna narodowa będzie obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA