Koronawirus  / News

Szczepisz się albo nie lecisz. Zakup biletów lotniczych będzie zależny od szczepienia na COVID-19

Picture of the author
755 interakcji
dołącz do dyskusji

Pomysł certyfikatu szczepienia dla międzynarodowych podróżnych może zacząć funkcjonować w przyszłym roku. Coraz więcej przewoźników rozważa jego wprowadzenie.

Alan Joyce, szef Qantas - największych australijskich linii lotniczych zdradził w wywiadzie dla lokalnej telewizji Nine, że ta koncepcja rozpatrywana jest przez coraz większą liczbę linii lotniczych.

— Gdy rozmawiam z kolegami z innych linii lotniczych na świecie, myślę, że to będzie powszechna sprawa - mówi Joyce.

Obowiązkowa szczepionka na koronawirusa

Trudno dziwić się przewoźnikom, że rozważają wprowadzenie jakiegoś sposobu certyfikacji, który potwierdzałby, że dany podróżny został zaszczepiony na COVID-19, jest czysty i jego podróż do innego kraju nie stwarza ryzyka powstania kolejnego ogniska choroby.

— Rozważamy zmianę zasad i warunków, by zaznaczyć, że w przypadku międzynarodowych podróżnych będziemy prosić ludzi, by się zaszczepili, zanim wsiądą do samolotu – dodaje Joyce.

Wiemy też, że międzynarodowe lobby lotnicze - Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) rozpoczęło prace nad swojego rodzaju cyfrowym paszportem covidowym - chodzi o aplikację, za pośrednictwem której podróżni będą mogli przedstawić zaświadczenie o byciu zdrowym i na przykład o tym, że zostali zaszczepieni na COVID-19. Aplikacja oraz sam wymóg szczepienia dla pasażerów lotów międzynarodowych to oczywiście rozwiązanie, które ma przyspieszyć wznawianie międzynarodowych podróży i odmrożenie branży lotniczej, która aktualnie nie przeżywa zbyt dobrego okresu.

Ciekawym wątkiem jest oczywiście pomysł na obowiązkowe szczepienie dla pasażerów. Żaden kraj nie ma bowiem takiej mocy, żeby wprowadzić globalny wymóg szczepienia się przeciwko COVID-19. Jednak Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych może jak najbardziej zacząć wymagać od pasażerów lotów zagranicznych jakiegoś rodzaju potwierdzenia bycia zaszczepionym. A, że większość z nas prędzej, czy później będzie chciała odbyć lot zagraniczny… Prędzej, czy później będziemy musieli się zaszczepić.

Pomysł jest doskonały

Im szybciej zminimalizujemy ryzyko kolejnych transmisji koronawirusa i im szybciej, dzięki szczepionkom zapewnimy sobie stadną odporność przeciwko COVID, tym wcześniej będziemy mogli wrócić do normalnego życia. Bez codziennych wiadomości na temat dziennej liczby zakazów, zgonów, nowych obostrzeń, zmiany starych obostrzeń, zamykania cmentarzy i tym podobnych rozwiązań, które nie ułatwiają nam życia.

Obowiązek szczepień wymagany przez przewoźników lotniczych oczywiście nie spodoba się wszystkim. Fani teorii spiskowych na pewno doszukiwać się będą udziału Billa Gatesa, NWO i Illuminatów. No ale na to nic nie poradzę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst