Koronawirus  /  Felieton

Cud za oceanem. W Stanach Zjednoczonych niespodziewanie zakończyła się epidemia COVID-19

To cud. W Stanach Zjednoczonych zakończyła się epidemia COVID-19
7646 interakcji
dołącz do dyskusji

Pod wieloma krajami ugięły się kolana po tym, jak uderzyła w nie druga fala pandemii koronawirusa. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych wielkie święto - ogłoszono koniec epidemii.

Biały Dom przygotował dokument, w którym chwali się naukowymi i technologicznymi dokonaniami, które miały miejsce w ciągu 4 lat prezydentury Donalda Trumpa.

Jak zauważył CNN jednym z najważniejszych wydarzeń na tej liście jest „ZAKOŃCZENIE PANDEMII COVID-19”.

Od początku pandemii COVID-19 administracja podjęła zdecydowane działania, aby zaangażować naukowców i pracowników służby zdrowia ze środowiska akademickiego, przemysłowego i rządowego do zrozumienia, leczenia i pokonania choroby - mieli przeczytać dziennikarze, którym wysłano odpowiedni komunikat.

Cudowne zakończenie epidemii w Stanach Zjednoczonych krok po kroku

Prześledźmy teraz uważnie, jak administracji Donalda Trumpa udało się dokonać tego niespodziewanego i zjawiskowego zakończenia epidemii COVID-19.

Na powyższym wykresie widzimy, że na początku kwietnia pandemia bezczelnie i mocno uderzyła w Stany Zjednoczone.

Jednak już w w połowie czerwca mogliśmy obserwować spektakularne wypłaszczenie.

Miesiąc później zaobserwowano jakieś tam wzrosty, ale kto by się przejmował 75 tys. nowych zakażeń dziennie.

Na początku września, gdy polskie dzieci wracały do szkół, w Stanach wirus był już w odwrocie. Nie trzeba było się go bać.

Najnowsze dane pokazują wyraźnie, że w Stanach Zjednoczonych stwierdza się raptem 85 tys. nowych zakażeń dziennie. Tygodniowo przybywa blisko pół miliona chorych. 

To bez wątpienia spektakularne zwycięstwo Amerykanów nad chińskim wirusem. Czapki z głów! Administracja Donalda Trumpa wpisuje sukces we wszystkie możliwe raporty i zestawienia. Strumień gratulacji płynie z całego świata.

A nie, czekaj…

Patrzę jeszcze raz na te wykresy i coś tu nie gra. 

Wygląda na to, że ktoś pomylił zakończenie epidemii COVID-19 z wyzdrowieniem Donalda Trumpa, który był zakażony koronawirusem. Dobra, nieważne, wirus pokonany. Można świętować.

Podobał się tekst? Polub go lub podaj dalej na Facebooku.