REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Koronawirus

Prezydent Duda ma koronawirusa. A ledwo co odwiedził budowę Szpitala Narodowego

COVID-19 trafił do najwyższych szczebli władzy. Prezydent Duda na szczęście czuje się dobrze, mimo wykrycia u niego SARS-CoV-2. To jednak oznacza wzmożone środki ostrożności we wszystkich miejscach, które niedawno odwiedziła głowa państwa.

Prezydent Duda zarażony koronawirusem. Co ze Szpitalem Narodowym?
REKLAMA
447 interakcji
dołącz do dyskusji

Takiej informacji nie chciałby usłyszeć żaden z nas. Prezydent Andrzej Duda jest zarażony koronawirusem i obecnie przebywa w izolacji. Głowa państwa informuje przy tym, że czuje się dobrze. Mam nadzieję, że stan ten się utrzyma. A także że pan prezydent nie będzie cierpiał z uwagi na groźne powikłania, które zdarzają się nawet u osób przechodzących COVID-19 w sposób bezobjawowy.

REKLAMA

Niestety, zarażenie COVID-19 przez głowę państwa to szczególny problem – nie tylko z uwagi na istotność urzędu, jaki sprawuje. Dziennikarze udokumentowali liczne przypadki, w których pan prezydent do tak zwanego reżimu sanitarnego i dystansowania społecznego podchodził w sposób dość nonszalancki. Może się okazać, że lekkomyślność pana prezydenta doprowadzi do poważnych problemów w tworzeniu Szpitala Narodowego na terenie PGE Narodowy. Jeśli tylko tyle.

Prezydent Andrzej Duda zarażony COVID-19. Wczoraj dodawał otuchy służbie zdrowia na PGE Narodowy.

Prezydent Duda odwiedził w dniu wczorajszym PGE Narodowy, który ma stanowić wsparcie dla ogarniętej katastrofalnym kryzysem służby zdrowia. Apelował między innymi o noszenie maseczek – z uwagi na badania naukowe pozostaje temu przyklasnąć – i trzymanie dystansu społecznego. Tymczasem pierwsi dziennikarze zwracają uwagę, że sam pan prezydent nie był łaskaw stosować się do tych zaleceń. W tym podczas wizyty na PGE Narodowym.

Dowody na to widnieją nie tylko wśród oskarżanych o współpracę z totalną opozycją mediów, ale też i na oficjalnym koncie pana prezydenta na Twitterze. W poniższym tweecie (12 sekunda nagrania) widać, jak pan prezydent wyraźnie ignoruje zasady bezpieczeństwa i social distancingu. Zapewne takich wypadków przy pracy było więcej.

Zasady dystansu społecznego były też łamane wczoraj przy okazji uroczystości odznaczenia Igi Świątek i jej ojca Tomasza Świątka – wybitnej tenisistki, która niedawno wygrała turniej Roland Garros.

REKLAMA

To rodzi bardzo poważne problemy. W teorii wszyscy, z którymi pan prezydent miał kontakt, powinni zostać poddani testom i prewencyjnej kwarantannie. To z kolei może sparaliżować prace nad przystosowaniem PGE Narodowy pod tymczasowy szpital. Do momentu oddania tego tekstu do publikacji jeszcze nie było oficjalnych komunikatów w tej sprawie. Jedynie w rozmowie z RMF FM, cytowanej przez Wyborczą, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyraził opinię, że budowa szpitala nie powinna być zagrożona. Oby.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA