REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Nauka
  4. Koronawirus

Areszt i 20 tys. dol. kary dla organizatorki marszu antycovidowego. Takie same marsze ruszą zaraz w Polsce

W ubiegłą sobotę, dwudziestoośmioletnia mieszkanka Wiktorii w Australii zorganizowała protest przeciwników ograniczeń związanych z pandemią. Protest sam w sobie prowadziłby do złamania ograniczeń nałożonych na obywateli Australii. Z tego też powodu w domu Zoe Buhler pojawiła się policja.

Zatrzymać Plandemię - w Warszawie planowana jest demonstracja koronasceptyków
REKLAMA
292 interakcji
dołącz do dyskusji

Uznając, że umieszczając na Facebooku post nawołujący do udziału w proteście w mieścowości Ballarat, Zoe nawoływała do łamania przepisów prawa, policja podjęła decyzję o aresztowaniu 28-latki i nałożeniu na nią kary w wysokości 20 000 dol. Jej reakcję możemy obejrzeć na nagraniu jakie z wizyty policji nagrała swoim telefonem sama zainteresowana.

REKLAMA

Jednocześnie komentując całą sytuację, przedstawiciele policji poinformowali, że wszyscy którzy zdecydują się na udział w proteście mogą spodziewać się równie szybkiej i zdecydowanej reakcji z jej strony.

Nie będziemy wahali się nakładać kar w wysokości 1652 dol. na wszystkich, którzy postanowią złamać prawo tego dnia. Jeżeli będzie to konieczne, będziemy zmuszeni aresztować uczestników nielegalnego zgromadzenia

- powiedział jeden z policjantów poproszony o komentarz w sprawie.

Tymczasem w Polsce...

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy każdy z nas spotkał w swoim otoczeniu ludzi, którym z nauką i współczesną medycyną jest mocno nie po drodze, a którzy otwarcie i z dumą deklarują swój „brak wiary w koronawirusa”. Teraz ich część postanowiła się spotkać i zademonstrować swój sprzeciw przeciwko reżimowi sanitarnemu.

Zakończyć Plandemię

Jak czytamy na Facebooku, już 12 września w Warszawie odbędzie się podobna demonstracja pod hasłem „Zakończyć Plandemię”. Jedną z organizatorek tego wydarzenia jest jak można było się spodziewać Justyna Socha, znana ze swoich poglądów antyszczepionkowych.

Po licznych protestach w Europie po raz kolejny czas na Polskę! Nie pozwólmy na kolejny lockdown, który prawdopodobnie planowany jest na 18 września. Dość dyktatury, reżimu i niszczenia gospodarki. Koniec z odbieraniem wolności przez rozporządzenia, które są niezgodne z prawem i łamią konstytucję. Szumowski podał się do dymisji, ale to nie wszystko. Szumowski musi zostać rozliczony i odpowiedzieć za swoje czyny. 16.08.2020 r. było nas ponad 20 tysięcy. Teraz musi być nas więcej. Wszyscy razem pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć w wspólnej sprawie. 12.09.2020 r. staniemy ramię w ramię ponad podziałami – piszą organizatorzy na Facebooku.

REKLAMA

Z racji tego, że rozkład poglądów w społeczeństwie jest jednorodny na całym obszarze kraju, nie powinien dziwić fakt, że także w innych miastach Polski organizowane są podobne happeningi – wystarczy kilka kliknięć na Facebooku. 5 września najazdu koronasceptyków można spodziewać się w Poznaniu i Szczecinie.

Władze mogę jedynie zachęcić do egzekwowanie prawa dotyczącego zgromadzeń i dystansu społecznego. Najlepiej w taki sposób, jak robi się to w Australii. Wszak wszyscy chcemy żyć w państwie prawa, prawda?

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA