REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Przed wyjazdem lepiej rzucić okiem na Mapy Google. Teraz pokazują liczbę zakażeń koronawirusem

Planujesz podróż? Mapy Google wskażą liczbę zakażonych COVID-19 w regionie, do którego się wybierasz.

Mapy Google pokazują teraz liczbę zakażeń koronawirusem
REKLAMA
297 interakcji
dołącz do dyskusji

Mapy Google nauczyły się nowej sztuczki, którą jest wskazywanie intensywności zarażeń COVID-19. W aplikacji dostępna jest nowa warstwa, która nakłada na ekran kolorową mapę z informacją, jak wypada przebieg pandemii na wybranym obszarze.

REKLAMA

Mapy Google pokazuję liczbę zakażeń COVID-19 na 100 tys. ludzi.

Aby włączyć nową warstwę, trzeba otworzyć menu warstw i wybrać nową pozycję „Dane o COVID-19”. Nakładka tworzy kolorową mapę. Im ciemniejszy kolor tym więcej zakażeń w danym regionie.

Całość dostosowuje się do widoku, jaki oglądamy w Mapach. Przy dużym oddaleniu widzimy statystyki całych państw, a po powiększeniu liczby dla konkretnych regionów. Przykładowo, w Polsce możemy podejrzeć sytuację dla każdego województwa, a w Stanach Zjednoczonych mamy rozpiskę co do hrabstwa, a niekiedy nawet co do miasta.

Numery na mapie oznaczają liczbę osób zakażonych na 100 tys. mieszkańców danego obszaru. Dane są brane z ostatniego tygodnia. Dodatkowo Mapy Google pokazują trend, a więc informację o tym, czy liczba zakażeń w danym miejscu rośnie czy też maleje.

Nowość w Mapach Google jest już dostępna na Androidzie i iOS. Pojawi się też na komputerach.

Google poinformowało o wdrożeniu nowości kilka dni temu, ale wdrażanie odbyło się falami. Do mnie i kilku bliskich mi osób trafiło dziś. Jeśli jeszcze nie widzisz aktualizacji, powinieneś zobaczyć ją w ciągu najbliższych dni. Aplikacja sama cię o tym poinformuje, bowiem po włączeniu Map pojawia się mała informacja o nowej warstwie pokazującej statystyki dla COVID-19.

REKLAMA

Taka nowość ma sporo sensu w Mapach Google, bo przecież jest to aplikacja, z której często korzystamy w trakcie podróży. Google od dłuższego czasu chce, by Mapy służyły nie tylko do nawigacji, ale też do odkrywania nowych miejsc. W aplikacji znajdziemy np. rankingi restauracji i kawiarni, z opisami, ocenami i zdjęciami danych lokali. W podobny sposób możemy też szukać atrakcji turystycznych.

Warstwa COVID-19 działa w Mapach Google we wszystkich 220 państwach, w których oficjalnie działa Google.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA