Koronawirus  /  News

Chińskie media bronią koronawirus-party w Wuhan. To świętowanie zwycięskiej walki z epidemią

Picture of the author
113 interakcji
dołącz do dyskusji

Chińskie dzienniki państwowe bronią parku rozrywki w Wuhan po tym, jak w sieci ukazały się zdjęcia przedstawiające huczną imprezę zorganizowaną na basenie w tamtejszym miejskim parku rozrywki. Jak donosi Reuters, obawy dotyczą rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Filmy i zdjęcia przedstawiające festiwal muzyki elektronicznej w Wuhan Maya Beach Water Park, które oburzyły opinię publiczną na całym świecie, pokazują wyraźnie, jak życie wraca do normalności w mieście, w którym odkryto pierwsze przypadki koronawirusa.

Wspierany przez chińskie władze tabloid Global Times cytuje mieszkańców Wuhan, którzy są przekonani, że impreza na basenie odzwierciedla sukces miasta w walce z koronawirusem.

Według oficjalnych danych publikowanych przez chińskie władze dzisiejszy dzień jest czwartym z kolei bez żadnych przypadków lokalnej transmisji zakażenia koronawirusem.

Młodzi ludzie nie są odporni na koronawirusa.

Informacje z Wuhan są jeszcze bardziej niepokojące w obliczu komunikatu jednego z epidemiologów Światowej Organizacji Zdrowia, który kilka dni temu ostrzegł, że młodzi ludzie nie są odporni na pandemię i tak samo jak osoby starsze, narażeni są na poważny przebieg choroby COVID-19.

Do dzisiaj na całym świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się ponad 22 mln ludzi, z czego 781 162 osoby zmarły.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst