1. SPIDER'S WEB
  2. Operatorzy
  3. Tech
  4. Technologie

Mapka zasięgu 5G w sieci Orange. Gdzie można skorzystać z 5G u pomarańczowego operatora

orange 5G
118 interakcji
dołącz do dyskusji

Orange ruszył już ze swoim 5G i pojawiła się już mapa zasięgu. Sprawdziliśmy, gdzie dokładnie dociera pomarańczowa sieć 5. generacji nazywana przez operatora hello5G.

Chociaż jeszcze kilka miesięcy temu Orange nie widział takiej potrzeby, to ze względu na zakończenie przed czasem i bez rozstrzygnięcia tzw. aukcji 5G, co pociągnęło za sobą odwołanie prezesa UKEpomarańczowy operator zmienił zdanie i ruszył wczoraj z siecią 5. generacji na częstotliwościach wykorzystywanych uprzednio na potrzeby LTE. Poznaliśmy już listę wspieranych smartfonów oraz taryf.

5G w Orange — mapa zasięgu

Wczoraj serwis Speedtest.pl podzielił się mapkami zasięgu 5G u wszystkich czterech polskich operatorów infrastrukturalnych, którzy rozwijają sieć 5. generacji, ale są one oparte o wydane przez UKE zezwolenia na budowę stacji bazowych. Oznacza to, że nie odzwierciedlają faktycznego stanu rzeczy.

Na szczęście operatorzy sami z siebie udostępniają informacje na temat tego, gdzie dokładnie dociera 5G z ich stacji bazowych. Niedawno sprawdzaliśmy dzięki temu zasięg Plusa, a dziś przyglądamy się temu, co dla swoich klientów przygotował Orange w ramach hello5G.

Operator, który otrzymał 840 zezwoleń na budowę stacji bazowych 5G wykorzystujących częstotliwość 2100 MHz, chwali się, że jego sieć 5. generacji dociera do aż 400 miejscowości, a tym samym w jej zasięgu jest 6 mln osób. A jak wygląda ten zasięg w tych największych polskich miastach? Sprawdzamy.

Orange: mapa zasięgu 5G — Warszawa

orange mapa zasiegu 5G 1 warszawa

Orange: mapa zasięgu 5G — Łódź

orange mapa zasiegu 5G 2 lodz

Orange: mapa zasięgu 5G — Płock

orange mapa zasiegu 5G 3 plock

Orange: mapa zasięgu 5G — Katowice

orange mapa zasiegu 5G 4 katowice

Orange: mapa zasięgu 5G — Poznań

orange mapa zasiegu 5G 5 poznan

Orange: mapa zasięgu 5G — Wrocław

orange mapa zasiegu 5G 6 wroclaw

Orange: mapa zasięgu 5G — Rzeszów

orange mapa zasiegu 5G 7 rzeszow

Orange: mapa zasięgu 5G — Kielce

orange mapa zasiegu 5G 8 kielce

Orange: mapa zasięgu 5G — Opole

orange mapa zasiegu 5G 9 opole

Orange: mapa zasięgu 5G — Częstochowa

orange mapa zasiegu 5G 10 czestochowa

Orange: mapa zasięgu 5G — Bielsko-Biała

orange mapa zasiegu 5G 11 bielsko-biala

Orange podaje, że dane umieszczone na mapie były aktualne na dzień 2 lipca 2020 r. Jednocześnie firma zastrzega sobie, że „w przypadku zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, mapa nie stanowi jej części i nie może być podstawą do ewentualnych roszczeń reklamacyjnych”.

Operator wyjaśnia też, że przed zawarciem umowy należy skontaktować się z salonem w celu potwierdzenia zasięgu w wybranej lokalizacji, gdyż „ze względów takich jak m.in. ukształtowanie terenu, rodzaj zabudowy czy bezpośrednie otoczenie, prezentowany zasięg lub moc sygnału mogą być inne niż na mapie”.